Strona głównaKulturaBabskie Gadanie

Babskie Gadanie

Babskie gadanie to antologia , jakiej jeszcze nie było. Napisały ją kobiety, które różnią się wiekiem, doświadczeniem życiowym, zawodami i statusem społecznym: to zarówno studentki, jak i wykładowczynie (czy nauczycielki), wnuczki i córki obok matek i babek.
Najmłodsza z autorek urodziła się w 1985 roku, najstarsza w 1931. Każda z nich prezentuje swoje indywidualne widzenie świata, dzięki czemu omawiany tom oferuje czytelnikowi niezwykle różnorodne spektrum kobiecych światopoglądów. Najważniejszą wartością tej książki jest właśnie rozmowa, jaka toczy się między poszczególnymi opowieściami pisanymi z punktów widzenia tak różnych, jak różne są autorki tekstów. „Babskie gadanie” to literacka wypowiedź tych, którym zazwyczaj przychodzi słuchać opinii dywagujących na temat: „kim jest kobieta”.

W tej antologii to kobiety wzięły sprawy w swoje ręce i same postanowiły dać odpowiedź. Warto sprawdzić, jaki jest tego efekt i – jaka naprawdę jest polska „baba”. Opowiadaniom towarzyszą sugestywne rysunki i grafiki łódzkiej artystki – Anny Szyłło.

wydawca: AMEA
miejsce wydania: Kraków
data wydania: 2007
nr wydania: I
ISBN: 978-83-924658-2-9
liczba stron: 198

Aleksandra Dudzisz / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Hospicja.pl
  • Aktywni 50+
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy