Strona głównaKulturaJasiek Mela, Poza horyzonty

Jasiek Mela, Poza horyzonty

Nawet najmniejsza kałuża odbija nieboPrzysłowie litewskieNakładem Wydawnictwa G+J RBA ukazała się książka Jaśka Meli pt. Poza horyzonty. Autor prezentuje w niej historię swych zmagań z losem oraz opowiada o niecodziennych podróżach, które stały się pasją jego życia.
Najmłodszy w historii oraz jedyny niepełnosprawny zdobywca bieguna północnego i południowego, założyciel fundacji Poza Horyzonty, laureat nagrody Człowiek bez barier - to tylko niektóre z sukcesów, jakimi może poszczycić się dwudziestojednoletni Jasiek Mela.

Jasiek rozpoczyna opowieść o swoim życiu od 24 lipca 2002 roku, kiedy to w wyniku porażenia prądem stracił lewą nogę i prawe przedramię. Następnie przeprowadza nas przez kolejne tragiczne wydarzenia, takie jak pożar rodzinnego domu oraz śmierć młodszego brata. Opowiada o pobycie w szpitalu, załamaniu nerwowym oraz długiej rehabilitacji.

Dlaczego więc ktoś, kogo dotknęła taka tragedia, myśli o zdobyciu obu biegunów? Jasiek odpowiada prosto: A dlaczego nie? Przecież każdy ma swój biegun. W sytuacji, gdzie każda, nawet najprostsza czynność ograniczona jest szeregiem barier, gdzie normalne życie jest jedynie wspomnieniem, autor odkrył swoją pasję, która dodała mu sił do przezwyciężenia przeciwności losu i otworzyła drogę do największej przygody życia.

Jasiek Mela, Poza horyzontyJasiek Mela już dwa lata po wypadku razem z Markiem Kamińskim zdobył oba bieguny Ziemi, a cztery lata później wraz z dziewięcioma niepełnosprawnymi osobami wyruszył na najwyższy szczyt Afryki - Kilimandżaro. Udowodnił tym samym, że kalectwo to jedynie stan umysłu, a „chcieć" oznacza „móc".

Prezentowana książka to opowieść o człowieku, który mimo swej niepełnosprawności kocha życie. Jasiek Mela swój optymizm przekazuje swoim podopiecznych z fundacji Poza Horyzonty. Tam też trafi jedna złotówka z każdego sprzedanego egzemplarza książki.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • eGospodarka.pl
  • Pola Nadziei
  • EWST.pl
  • Oferty pracy