Strona głównaStyl życiaNiezwykłe zastosowania czerwonego wina

Niezwykłe zastosowania czerwonego wina

Wieczorna lampka czerwonego wina i kawałek sera, np. pleśniowego, to moment, na który wielu ludzi czeka cały dzień... i słusznie, bo umiarkowane ilości czerwonego wina są powszechnie polecane: pomagają zapobiegać parodontozie, chronią wzrok, zmniejszają ryzyko chorób serca. To jednak nie wszystko. Oto kilka ciekawych, niestandardowych zastosowań czerwonego wina.
Niezwykłe zastosowania czerwonego wina [© EcoPim-studio - Fotolia.com] Domowy peeling

zawiera enzym o nazwie , który daje wspaniałe efekty antystarzeniowe. Czerwone wino może być stosowane do przygotowania domowych peelingów. Taki preparat przydaje ciału wigoru i poprawia wygląd skóry.

Czerwony barwnik


Gdy chce się coś ufarbować na czerwono, a tubka barwnika nie wystarcza, można użyć czerwonego wina. Przykładowo, nadające się do barwienia obcasy należy zanurzyć w ciemnoczerwonym trunku, w efekcie będzie się dysponować pięknymi butami o autentycznym kolorze wina...

Kąpiel w winie

Jeśli chcesz poprawić krążenie i zwalczyć cellulit, spróbuj kąpieli w czerwonym winie. Oczywiście, ze względu na koszty, lepiej do tego celu użyć tańszego wina i dodać trochę . Wystarczy dolać niecałe 500 ml czerwonego wina do wanny, a ciało wchłonie jego niezwykłe enzymy. Twoje ciało na pewno ci podziękuje.

Pomoc w ogrodzie


Chcesz ulepszyć jeszcze wygląd ogrodu? Można dodać czerwone wino do kompostu, aby aktywować określone bakterie i dać ogrodowi impuls do rozrastania się.

Środek na muszki owocówki

Wystarczy zostawić kieliszek po winie na kilka godzin, by zauważyć latające wokół niego muszki owocówki. Osoby, które chcą się pozbyć takich „nieproszonych gości", mogą przykryć kieliszek jakąś folią i przekłuć kilka małych otworów wykałaczką. Będzie to skuteczna pułapka na te owady.

Dodatek do sosu pomidorowego

Czerwone wino, np. chianti, może być wykorzystywane do złagodzenia kwaśności sosu pomidorowego. Szefowie kuchni często stosują ten zabieg, bo mogą być bardzo kwaśne i zbytnio intensyfikować smak potraw.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Aktywni 50+
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy