Strona głównaKulturaNoblowski wykład Boba Dylana jako książka

Noblowski wykład Boba Dylana jako książka

Noblowski wykład Boba Dylana został wydany w formie książki. Przemówienie noblisty spisano na 32 stronach, które na amerykański rynek wypuściła firma Simon & Schuster.
Noblowski wykład Boba Dylana jako książka [Bob Dylan fot. Sony BMG] Wydawnictwo dostępne jest z miękką okładką i w limitowanej wersji z twardą, podpisaną przez Dylana. Do sprzedaży trafi zaledwie 100 kopii edycji z autografem w cenie 2,5 tysiąca dolarów za sztukę. Więcej o tej wersji można znaleźć . O regularnym wydawnictwie za 16,99 dolara można przeczytać .

Przygotowanie wykładu było konieczne, jeśli artysta chciał związane z prestiżowym wyróżnieniem 8 milionów koron szwedzkich (około 900 tysięcy dolarów). Dylan zobowiązał się wygłosić wykład, ale nie w tradycyjnej formie. Postanowił nagrać go w Ameryce i przesłać do Szwecji. Trwającego pół godziny wykładu można posłuchać poniżej.

Przypomnijmy, że "za stworzenie nowej poetyckiej ekspresji, która wpisała się w wielką tradycję amerykańskiej pieśni". Ogłoszono to w październiku 2016 roku. 76-letni Amerykanin odebrał zaszczytne wyróżnienie - dyplom oraz medal - 1 kwietnia 2017 roku.

Bob Dylan obecny jest na muzycznej scenie od końca lat 50. Jest twórcą hymnów "Blowin' In The Wind", "Like A Rolling Stone" czy protest songów "The Times They Are a-Changin", "Hurricane", a także przebojów "Lay Lady Lay", "Knockin' On Heaven's Door" oraz "Rainy Day Women #12 & 35". Na koncie ma nagrody Grammy, Oscara i Pulitzera. W 1988 został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • EWST.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy