Strona głównaKulturaParty Girl

Party Girl

Słodko-gorzka opowieść o wyjątkowej kobiecie, która mimo wieku pragnie żyć pełną piersią. Złota Kamera na festiwalu w Cannes w ubiegłym roku okazała się w pełni zasłużona - francuski film hipnotyzuje, a ścieżka dźwiękowa zapada w pamięć na długo.
fot. Party GirlAngelique daleko do stereotypowego wizerunku . Pracuje w nocnym barze, wciąż lubi dobrą zabawę i świetnie czuje się w towarzystwie mężczyzn. Choć mijają lata i w lokalu pojawia się coraz mniej gości, uczucia stałego klienta Angelique, Michela, są niezmienne. Od dawna kocha się w niej bez pamięci, a wreszcie prosi ją o rękę. Przed Angelique pojawia się szansa na ustatkowanie się.

Marie Amachoukeli, Claire Burger i Samuel Theis w swoim filmie genialnie uchwycili osobowość Angelique. Szukająca przygód, a jednocześnie pragnąca spokoju. Szczęśliwa ze swoją rodziną, ale rozbłyska jedynie w towarzystwie koleżanek i gości z klubu. Nieoczywista, nieprzewidywalna, złożona. Taka jest Angelique i taki jest debiutancki obraz francuskich filmowców.

Szczera, autentyczna, przypominająca dokument produkcja zachwyca dzięki roli Angélique Litzenburger, która wciela się w samą siebie. Taka rola wymagała od niej dużej odwagi, to pewnego rodzaju spojrzenie na , ze wszystkimi porażkami i upadkami. Dzięki filmowi na pytanie, czy warto być sobą, może odpowiedzieć sobie nie tylko Angélique, ale również widzowie.

"Party Girl" to zachwycająca opowieść o charyzmatycznej osobowości. Musicie poznać Angélique. Wybierzcie się do kina.

Katarzyna Krajewska / megafon.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • EWST.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy