Strona głównaKulturaRita Cosby, Cichy bohater

Rita Cosby, Cichy bohater

„Miałam okazję przepytywać wielu światowych przywódców, gwiazdy i znakomitości, jednak moim najważniejszym rozmówcą był mój ojciec” – mówi Rita Cosby, jedna z najpopularniejszych amerykańskich dziennikarek telewizyjnych, która nieoczekiwanie, 65 lat po wojnie, ze zdumieniem odkryła przeszłość swojego ojca, Polaka, bohatera Powstania Warszawskiego.
Znakomicie opowiedziana, wzruszająca historia. Poruszająca – co zrozumiałe – szczególnie dla nas, Polaków, ale także szalenie ważna dla kształtowania opinii ludzi Zachodu.

Czytelnik, podążając za brawurowo kreśloną opowieścią autorki, nie tylko poznaje prawdę o nieujawnionych dotąd sekretach rodzinnych, ale również z podziwem odkrywa historię jednego z najbardziej heroicznych zrywów wolnościowych w historii.Rita Cosby, Cichy bohaterRita Cosby, dzięki swojej książce, jest dziś najwspanialszym ambasadorem pamięci Powstania Warszawskiego i Polski w świecie.

Autor: Rita Cosby
Wysyłka: 24 godziny
Tłumaczenie: Olga Pieńkowska- Kordeczka
Uwagi: z obwolutą
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7569-195-5

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Aktywni 50+
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy