Strona głównaKulturaSamochody w PRL-u. Rzecz o motoryzacji i nie tylko

Samochody w PRL-u. Rzecz o motoryzacji i nie tylko

W czasach PRL-u samochód dla zdecydowanej większości Polaków był marzeniem. Po drogach jeździły warszawy, syrenki, fiaty 125 p i 126 p, polonezy, a wołgi robiły za eksluzywne limuzyny. Ale przecież można było też dostrzec inne marki – o tych wszystkich autach pisze Tomasz Szczerbicki w bogato ilustrowanej książce „Samochody w PRL-u” (wydawnictwo Vesper). Zapewne wielu czytelników z sentymentem sięgnie po tę publikację.
Książka-album „Samochody w PRL-u. Rzecz o motoryzacji i nie tylko” prezentuje samochody, które w latach PRL-u jeździły po polskich drogach. Jest to jednak specyficzna opowieść przez pryzmat społeczny. To opowieść o SAMOCHODZIE, jako jednym z największych marzeń w tamtych czasach oraz o sposobach zdobywania tego przedmiotu pożądania i jego roli w życiu przeciętnych Polaków.


Samochody w PRL-u. Rzecz o motoryzacji i nie tylkoPrzeglądając stare rodzinne albumy trafiamy często na zdjęcia naszych bliskich stojących obok samochodów. Są to bardzo różne auta – stare przedwojenne ople i fiaty, wojenne willysy i dodge, powojenne krajowe warszawy, syrenki i fiaty lub importowane trabanty, wartburgi, moskwicze, zastawy czy dacie. Czasami trafia się zdjęcie z „lepszym” wozem – np. volkswagenem, mercedesem, fordem czy chevroletem. Z książki Tomasza Szczerbickiego można się dowiedzieć, co Polacy robili, żeby kupić te pojazdy.

Autor: Tomasz Szczerbicki
Wydawnictwo Vesper
stron 464
Format 210x210 mm
Oprawa twarda z obwolutą
ISBN 978-83-7731-015-1

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Aktywni 50+
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy