Strona głównaKulturaSekrety PRL-u

Sekrety PRL-u

Kilkadziesiąt lat PRL-u całkowicie odmieniło polską rzeczywistość. Wydawnictwo G+J prezentuje książkę, dzięki której czytelnik pozna nieznane historie epoki socjalizmu - Sekrety PRL-u.
Najweselszy barak w obozie - tak przed laty mówiło się o PRL-u. Tymczasem od dwudziestu lat wychodzi na jaw nieco mniej wesoła prawda. Smętna jak czarno-biały obraz telewizyjnych wiadomości, codziennej dawki ciężkostrawnej propagandy. Mimo wielu badań o powojennej Polsce nadal sporo nie wiadomo. Ci, którzy żyją, nie chcą opowiadać, a archiwa są przetrzebione.

Sekrety PRL-uSekrety PRL-u to opis niewiarygodnych historii z okresu Polski Ludowej. Nieudane zamachy na pierwszych sekretarzy, plaga alkoholizmu wśród polskiego społeczeństwa i... władzy - Sekrety PRL-u to popularno-naukowa pozycja, która odkrywa przed czytelnikiem najbardziej skrywane tajemnice ówczesnego systemu. Po raz pierwszy czytelnicy będą mieli szansę przeczytać cały wywiad znanej lewicowej publicystki Marii Turlejskiej z Władysławem Gomułką z 1980 roku. Pierwszy sekretarz przyznaje w rozmowie, że jego polityczne decyzje często nie uzyskiwały aprobaty innych partyjnych działaczy - Byłem często osamotniony w Biurze Politycznym. W 1956 - też, kiedy chciałem zalegalizować strajki, ale wszyscy byli przeciw.


Scenariusz III wojny w dokumentach Układu Warszawskiego, opis metod działania I Departamentu MSW, biografie pierwszych sekretarzy - Sekrety PRL-u to obowiązkowa pozycja dla wszystkich pasjonatów najnowszej historii Polski. Niezwykłe historie i anegdoty stanowią doskonałe uzupełnienie wiedzy o wydarzeniach z okresu polskiego socjalizmu.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kosciol.pl
  • EWST.pl
  • Oferty pracy