Strona głównaKulturaUkażą się wiersze Leonarda Cohena

Ukażą się wiersze Leonarda Cohena

Za rok w sprzedaży pojawi się tomik w dużej mierze niepublikowanych wierszy Leonarda Cohena.
Ukażą się wiersze Leonarda Cohena [Leonard Cohen fot. Sony Music] Wydawnictwo otrzymało tytuł "The Flame" i planowane jest na październik przyszłego roku. Znajdą się tam w większości niepublikowane wiersze oraz zapiski z notatników artysty. Cohen sam wybrał wiersze do tomiku jeszcze przed śmiercią. - Przez ostatnie miesiące życia koncertował się na skompilowaniu tej książki - powiedział Robert Kory, były menedżer muzyka.

6 listopada w Bell Centre w Montrealu odbędzie się koncert ku pamięci kanadyjskiego muzyka. Udział potwierdzili , Lana Del Rey, Philip Glass, Feist, Elvis Costello, Damien Rice, Wesley Schultz z The Lumineers, Jeremiah Fraites, Patrick Watson i k.d. lang. Całość zostanie zarejestrowana przez Jacka Bendera ("Gra o tron", "Rodzina Sopranos"). Produkcją zajmie się Hal Willner. Zyski zostaną przeznaczone na cele charytatywne.
urodził się 21 września 1934 roku w Westmount, w Quebecu. To kanadyjski wokalista i poeta, członek Canadian Music Hall of Fame, Canadian Songwriters Hall of Fame a także Rock and Roll Hall of Fame. Największy rozgłos przyniosła mu ballada "Hallelujah", której interpretacji podejmowało się wielu wykonawców w tym Jeff Buckley, Rufus Wainwright czy Alexandra Burke. Zmarł 10 listopada 2016 roku.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • EWST.pl
  • Aktywni 50+
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy