Strona głównaKulturaW niedzielę gala nagrody literackiej NIKE

W niedzielę gala nagrody literackiej NIKE

Tegoroczny finał nagrody NIKE odbędzie się 5 października w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Uroczystość, prowadzona przez Grażynę Torbicką, będzie transmitowana na żywo na antenie TVP2. Nominowani w tym roku pisarze to: Urszula Kozioł, Piotr Matywiecki, Włodzimierz Nowak, Małgorzata Szejnert, Bronisław Świderski, Olga Tokarczuk i Krzysztof Varga.
W finale nagrody NIKE o statuetkę walczyć będzie siedem książek: "Asystent śmierci" Bronisława Świderskiego, powieść "Bieguni" Olgi Tokarczuk, "Czarny ogród" Małgorzaty Szejnert, "Nagrobek z lastryko" Krzysztofa Vargi, "Obwód głowy" Włodzimierza Nowaka, "Przelotem" - tomik poezji Urszuli Kozioł oraz "Twarz Tuwima" Piotra Matywieckiego.

Zwycięzca, prócz prestiżowego tytułu i statuetki autorstwa rzeźbiarza Gustawa Zemły, otrzyma także czek opiewający na kwotę 100 tys. złotych. Uroczystą galę, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę w BUW, poprowadzi Grażyna Torbicka. Uroczystość będzie transmitowana na antenie TVP2, początek – o godz. 19:00.

Jerzy Piątek / Polska.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Hospicja.pl
  • Aktywni 50+
  • EWST.pl
  • Oferty pracy