Strona głównaKulturaks. Adam Boniecki, Lepiej palić fajkę niż czarownice

ks. Adam Boniecki, Lepiej palić fajkę niż czarownice

Po tym, jak ksiądz Adam Boniecki otrzymał od swego przełożonego polecenie, by „ograniczyć swoje wystąpienia medialne”, rozpętała się w Polsce dyskusja o granicach wolności słowa w Kościele.
ks. Adam Boniecki, Lepiej palić fajkę niż czarowniceTom zawierający krótkie artykuły i niezwykłe zdjęcia Bonieckiego przypomina, o czym przez ostatnie lata pisał na łamach „Tygodnika Powszechnego” ów nietuzinkowy kapłan. Będzie w nim mowa i o wewnątrzkościelnym dialogu, i o tym, jak rozmawiać z inaczej myślącymi. O szacunku dla krzyża i o prawdziwym (i niebezpiecznym) satanizmie. O listach biskupów i polskich antyklerykałach, ale też o sile Ewangelii.

To szansa, by nareszcie uważniej wsłuchać się w to, co ma do powiedzenia ksiądz, który rzeczywiście woli palić fajkę niż...”.

Książkę warto przeczytać - jest taka jak jej Autor - ciepła, pełna dyskretnego dystansu do siebie i świata, lekko ironiczna. Zebrane w niej teksty wzruszają i zmuszają do myślenia, pokazując przy okazji dobitnie, że ludzie Kościoła mogą i bywają ludźmi wspaniałymi.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

  • 22:05:57, 25-12-2011 ~gość: 213.5.202.xxx

    Bardzo ciekawa książka, pozwalająca zapoznać się z felietonami księdza Bonieckiego z ostatnich dwóch lat bez potrzeby kupowania gazety. Wartościowa lektura, ksiądz pisze mądrze, biorąc pod uwagę zawsze dwie strony konfliktu i okraszając swoje teksty odrobiną humoru. Czyta się jego artykuły bardzo przyjemnie, a przy okazji są one dobrym pretekstem do przemyśleń, bo poruszają aktualne wydarzenia i problemy.
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • eGospodarka.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy