Strona głównaKulturaDojrzałe Kino: Koncert na dwoje

Dojrzałe Kino: Koncert na dwoje

W środę, 30 maja, Kino Pod Baranami wspólnie z Krakowską Fundacją Filmową zaprasza na specjalne spotkanie Dojrzałego Kina. W ramach 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego zaprezentujemy film Koncert na dwoje - dokumentalny portret kompozytora Jerzego Maksymiuka i jego żony, Ewy. Po seansie odbędzie się spotkanie z udziałem reżysera, Tomasza Drozdowicza.
Dojrzałe Kino: Koncert na dwoje [Fot. materiały prasowe] Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. W każdą środę w godzinach przedpołudniowych Kino Pod Baranami prezentuje wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją. Po seansie odbywa się dyskusja na temat filmu. Na uczestników czeka poczęstunek w postaci , herbaty i ciasteczek.

Gdzie: Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27, Kraków
Kiedy: środa, 30 maja 2018, godz. 11.00
Bilety: 14 zł

KONCERT NA DWOJE | CONCERTO FOR TWO
reż. Tomasz Drozdowicz, Polska 2018, 75’

Dyrygent Jerzy Maksymiuk i jego żona Ewa tworzą szczególny związek. Charyzmatyczny maestro, odnoszący sukcesy w świecie , w życiu codziennym wydaje się być całkowicie bezradny i zagubiony bez pomocy żony, która wspiera go w codziennych najprostszych czynnościach i podejmuje za niego wiele życiowych decyzji. Kamera towarzyszy artyście w trakcie pracy z wybitnymi muzykami i orkiestrami, a także ukazuje fascynujący świat genialnego twórcy pochłoniętego do granic szaleństwa przez partytury.

Reżyser Tomasz Drozdowicz stworzył portret artysty wypełniony anegdotami zza kulis sal koncertowych, z których wybrzmiewają utwory największych kompozytorów. Przede wszystkim jednak ukazał historię miłości, pasji i talentu.


 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • EWST.pl
  • Umierać po ludzku
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy