Strona głównaKulturaAndrzej Sapkowski zadowolony z "Wiedźmina"

Andrzej Sapkowski zadowolony z "Wiedźmina"

Andrzej Sapkowski chwali Henry'ego Cavilla za rolę s serialu "Wiedźmin".
Andrzej Sapkowski zadowolony z "Wiedźmina" [Henry Cavill fot. Netflix] Twórca w wywiadzie z magazynem "People" przyznał, że nie ma zwyczaju nadmiernie ingerować w interpretacje swoich dzieł i że jest bardzo podoba mu się serial Netfliksa.

Jestem bardzo zadowolony z pojawienia się Henry'ego Cavilla jako Wiedźmina. On jest prawdziwym profesjonalistą - mówi Andrzej Sapkowski. - Tak jak Viggo Mortensen oddał twarz Aragornowi we "Władcy pierścieni", tak Henry oddał swoją twarz Geraltowi - i tak już będzie na zawsze.
W roli głównej występuje Henry Cavill. Freya Allan wciela się w Ciri, a Anya Chalotra gra Yennefer. W produkcji grają też Jodhi May (królowa Calanthe), Björn Hlynur Haraldsson (król Eist) oraz Adam Levy (druid Myszowór) i Joey Batey (Jaskier).

Alik Sakharov wyreżyserował 4 odcinki, a Alex Garcia Lopez i Charlotte Brändström po dwa. był konsultantem.

Serial trafił na platformę Netflix 20 grudnia 2019 roku.

"Wiedźmin" doczekał się już serialowej ekranizacji. 13-odcinkową produkcję wyreżyserował Marek Brodzki. Jako efekt dodatkowych prac nad cyklem zrealizowano trwający ponad 2 godziny film. W roli głównej w obydwu dziełach wystąpił . Dzieła nie spotkały się z przychylnością fanów książek.

Stworzona przez Sapkowskiego literacka postać pojawia się w zbiorach opowiadań "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia" oraz pięciotomowej "Sadze o wiedźminie".

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Hospicja.pl
  • eGospodarka.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy