Strona głównaKulturaArnold Schwarzenegger żegna Andy'ego Vajnę

Arnold Schwarzenegger żegna Andy'ego Vajnę

W sieci pojawił się zakulisowy klip z planu nowego "Terminatora". Nowy "Terminator" realizowany był w nowoczesnym studiu filmowym w Budapeszcie, a na planie pojawił się producent Andy Vajna, który ma na koncie takie klasyczne filmy jak "Zemsta po latach", "Rambo: Pierwsza krew" czy "Pamięć absolutna". Ostatnio Andy Vajna sprawował funkcję komisarza rządowego do spraw węgierskiego przemysłu filmowego. Twórca zmarł w ubiegłą sobotę w Budapeszcie w wieku 74 lat.
Arnold Schwarzenegger żegna Andy'ego Vajnę [Arnold Schwarzenegger fot. UIP] W klipie nie tylko żegna producenta, ale dziękuje Węgrom za wspaniałe warunki pracy i obiecuje na koniec: I'll be back.

Nowa produkcja ma być z jednej strony początkiem nowej trylogii o Terminatorze, a z drugiej będzie sequelem obrazu Jamesa Camerona "Terminator 2: Dzień sądu".

Gabriel Luna gra nowy model Terminatora, Natalia Reyes występuje w roli Dani, kobiety wmieszanej w walkę między ludźmi a maszynami, Diego Boneta gra jej brata. Mackenzie Davis występuje jako Grace, żołnierz z przyszłości. Linda Hamilton i Arnold Schwarzenegger powracają do swoich ról odpowiednio Sarah Connor i Terminatora.

Tim Miller odpowiada za scenariusz i reżyserię, a twórca oryginału, James Cameron, czuwa nad produkcją. Premierę wyznaczono na 22 listopada 2019 roku.

Seria zaczęła się od produkcji "" z 1984 roku. Za kamerą stanął , a w roli głównej wystąpił Arnold Schwarzenegger. Największym sukcesem okazał się "Terminator 2: Dzień sądu" z 1991 roku. Obraz pochłonął 102 miliony dolarów (po uwzględnieniu inflacji to około 180 milionów dolarów). W tych czasach był to wręcz kosmiczny budżet, ale produkcja zaoferowała widzom wiele efektów specjalnych, które później były masowo wykorzystywane przez inne dzieła. W kinach film zarobił 580 milionów dolarów. W obsadzie - poza Arnoldem Schwarzeneggerem w roli T-800 - znaleźli się Edward Furlong (jako młody John Conor), Linda Hamilton (Sarah Connor) i Robert Patrick (terminator T-1000).

Po nim nakręcono - w 2003 roku - obraz "Terminator 3: Bunt maszyn", a 6 lat później "Terminator: Ocalenie". Najnowszy film to "Terminator: Genisys" z 2015 roku. Żaden nie powtórzył sukcesu obrazu "Terminator 2: Dzień sądu".

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Pola Nadziei
  • Akademia Pełni Życia
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy