Strona głównaKulturaCate Blanchett przewodniczącą festiwalu w Cannes

Cate Blanchett przewodniczącą festiwalu w Cannes

Cate Blanchett będzie przewodniczyć Konkursowi Głównemu podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.
Cate Blanchett przewodniczącą festiwalu w Cannes [Cate Blanchett fot. Kino Świat] W 2018 roku odbędzie się już 71. edycja jednego z najważniejszych festiwali filmowych na świecie. jest dopiero 12. kobietą, która stanie na czele jury przyznającego Złotą Palmę. Ostatnią kobietą, która pełniła tę funkcję była reżyserka .

- Byłam w Cannes wielokrotnie - komentuje gwiazda. - Jako aktorka, producentka, pojawiałam się na gali i występowałam w filmach konkursowych, ale nigdy nie przyjechałam na festiwal tylko po to, by mieć zaszczyt i przyjemność po prostu oglądać te wspaniałe filmy.

Cate Blanchett ma na koncie dwa Oscary za "Blue Jasmine" i "Aviatora". Ostatnio aktorka zagrała w filmach "Manifesto", w którym wcieliła się w 13 ról, "Thor: Ragnarok" i "Song to Song".

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Umierać po ludzku
  • Pola Nadziei
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy