Strona głównaKulturaDjango (Django Unchained)

Django (Django Unchained)

Dla Quentina Tarantino nie ma tabu. Do wszystkiego, absolutnie wszystkiego, można podejść z dystansem.
Django (Django Unchained)Quentin Tarantino to twórca wyjątkowy. Niby wciąż mówi o tym samym, niby posługuje się tymi samymi środkami, a jednak każdy jego film jest oryginalny, wyjątkowy, unikatowy. Nie inaczej jest z "Django". Ponownie mamy motyw zemsty, znów odważny temat, krew bryzga, brutalność jest na porządku dziennym, soundtrack perfekcyjny, a Samuel L. Jackson tradycyjnie w kaszę nie da sobie dmuchać.

Tym razem jednak czeka nas wyprawa przez Południe Stanów Zjednoczonych, westernowa forma, opowieść o miłości, przyjaźni, tolerancji, mówiąca po niemiecku niewolnica i zaskakująco dobry w roli tytułowej Jamie Foxx. Przede wszystkim mamy jednak humor i świetną zabawę.

Chyba nikogo nie zaskoczę, mówiąc, iż siłą nowego dzieła twórcy "Pulp Ficton" są dialogi. Inteligentne, kąśliwe, genialnie podrasowane przez bezbłędnego Christopha Waltza. Nie brakuje jednak i fantastycznych scenek rodzajowych jak ta z Ku Klux Klanem i ich problemem z kapturami. Oczywiście, są to żarty niepoprawne, bazujące na stereotypach, mocno przerysowane, ale Tarantino wie, gdzie leży granica i trudno zrozumieć oburzenie Spike'a Lee.

"Django" dowodzi tak naprawdę jednego. jest w formie.

Anna Szymla / megafon.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • eGospodarka.pl
  • Kosciol.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy