Strona głównaKultura"Don Kichot" Terry'ego Gilliama w końcu trafi do kin

"Don Kichot" Terry'ego Gilliama w końcu trafi do kin

Najbardziej pechowy film świata, "Man Who Killed Don Quixote" Terry'ego Gilliama, w końcu trafi do kin. Dystrybutor M2 Pictures kupił prawa do pokazywania filmu we Włoszech, więc produkcja w końcu doczeka się premiery kinowej. Jak na razie obraz znają tylko uczestnicy festiwalu w Cannes.
"Don Kichot" Terry'ego Gilliama w końcu trafi do kin [Jonathan Pryce i Terry Gilliam fot. Amazon Studios] Realiza"Don Kichot" Terry'ego Gilliamacji "The Man Who Killed Don Quixote" po raz pierwszy podjął się w 2000 roku. W rolach głównych zostali obsadzeni Johnny Depp i Jean Rochefort. Wkrótce po rozpoczęciu zdjęć produkcja została zawieszona w związku z licznymi katastrofami i chorobami, jakie nawiedziły ekipę filmową. Wydarzenia te sportretowane zostały w znanym również w Polsce dokumencie "Zagubiony w La Manchy" ("Lost in La Mancha") z 2002 roku - w reżyserii Keitha Fultona i Louisa Pepe.

W 2008 roku Gilliam próbował wskrzesić projekt z udziałem , jednak i wtedy plan spalił na panewce. Reżyser nie poddał się jednak i wkrótce ponownie oznajmił, że film powstanie, tym razem z Ewanem McGregorem i Robertem Duvallem w rolach głównych. Niedługo potem z przedsięwzięcia wycofał się Ewan McGregor, a kilka miesięcy później oznajmił, że on również nie zagra u Terry'ego Gilliama. W 2015 roku pojawiły się pogłoski o tym, że produkcją zajmie się Amazon. Don Kichotem miał zostać John Hurt, ale u aktora zdiagnozowano nowotwór.

W filmie ostatecznie występują Jonathan Pryce w roli tytułowej, Adam Driver, Olga Kurylenko, Joana Ribeiro i Stellan Skarsgard, Óscar Jaenada, Jordi Molla, Sergi Lopez i Rossy de Palma.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Hospicja.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy