Strona głównaKulturaDramat Szekspira na srebrnym ekranie. „Makbet” w Dojrzałym Kinie

Dramat Szekspira na srebrnym ekranie. „Makbet” w Dojrzałym Kinie

W środę 9 grudnia o godzinie 11.00 krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza seniorów-kinomanów na kolejne spotkanie w ramach cyklu Dojrzałe Kino. Tym razem będzie można zobaczyć filmową adaptację dramatu Wiliama Szekspira „Makbet”. W rolach głównych Marion Cotillard i Michael Fassbender.
Kino Pod Baranami w każdą środę około godziny 11.00 zaprasza widzów na Dojrzałe Kino – cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila widzom drobny poczęstunek: , herbata i ciasteczka.

fot. Makbet_DKMAKBET | MACBETH
reż. Justin Kurzel, Wielka Brytania/Francja/USA 2015, 113’

MFF w Cannes 2015: nominacja do Złotej Palmy

British Independent Film Awards 2015 - 6 nominacji: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepsza aktorka - Marion Cotillard, najlepszy aktor - Michael Fassbender, najlepszy aktor drugoplanowy - Sean Harris, szczególne osiągnięcia artystyczne - Adam Arkapaw za zdjęcia

Producenci oscarowego Jak zostać królem przedstawiają wizjonerską adaptację sztuki Szekspira z Marion Cotillard i Michaelem Fassbenderem w rolach głównych.

w szekspirowskim świecie wielkich namiętności nakręcona z rozmachem i dbałością o detale.

Wiedźmy przepowiadają wracającemu z wojennej wyprawy lordowi Makbetowi świetlaną przyszłość. Budzące się w nim ambicje i żądzę władzy podsyca Lady . Prorocze słowa czarownic spełnią się, ale jego droga na tron spłynie krwią, a korona na jego skroniach okupiona zostanie szaleństwem.

Szekspirowska opowieść o ambicjach, żądzy władzy, pasji, szaleństwie i przekraczaniu granic. Krwawy dramat rozgrywający się XI-wiecznej Szkocji, w którym jedno morderstwo pociąga za sobą kolejne, napędzając koło zbrodni. Tragedia jest nieunikniona - zemsta, zdrada, strach i obłęd zamykają bohaterów w pułapce ich własnych emocji.

Młodemu reżyserowi udało się osiągnąć to, co wcześniej próbowali zrobić Orson Welles i Roman Polański - przenieść intensywność dramatu Szekspira na duży ekran i opowiedzieć tę historię współczesnym językiem kina. Kaleem Aftab, Indiewire.com

Fassbender jest urodzony do tej roli. Robbie Collin, The Telegraph

Ten film wciska w fotel. Elektryzuje! Brian Viner, Daily Mail

To wielkie kino. Kate Muir, The Times

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: .

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy