Strona głównaKultura"Hotel Marigold", czyli Indie dla seniorów

"Hotel Marigold", czyli Indie dla seniorów

Indie jednym jawią się krajem odnowy duchowej, innym – brudu, biedy, tłumu i świętych krów. Bohaterami filmu jest siedmioro angielskich emerytów, których życie postawiło pod finansową ścianą.
"Hotel Marigold", czyli Indie dla seniorówA oto oni: Małżeństwo Jean i Douglasa Ainslie, którego czterdziestolecie pożycia można uczcić tylko minutą ciszy, w wykonaniu Penelope Wilton i Billa Nighy. Wdowa Evelyn (Judi Dench) pozostawiona bez środków do życia. Zrzędliwa rasistka na wózku Muriel (Maggie Smith), która przez lata zajmowała się obcą rodziną i ich domem a potem została wymieniona na młodszy model. Osiemdziesięcioletni erotoman Norman (Ronald Pickup) przekonany o swoim nieodpartym uroku. Sędzia Graham (Tom Wilkinson) urodzony w Indiach i z nimi związany w specyficzny sposób. Wykorzystywana przez rodzinę babcia Madge (Celia Imrie) marząca o znalezieniu towarzysza do tańca i do różańca.

Wymieniłam ich tak dokładnie, bo aktorzy są z najwyższej półki i stanowią główny atut filmu. Zachęceni reklamą wspaniałego i taniego hotelu w Indiach postanawiają spędzić tam resztę swojego życia. Przyjeżdżają i okazuje się, że telefony nie działają, pokoje nie mają drzwi, krany kapią, jedzenie wzmaga zgagę, a tumany kurzu unoszą się nad wszystkim.

Młody właściciel (Dev Patel) zalewa przybyszów potokiem słów zamiast wygód. Taka jest sceneria i bohaterowie, którzy wchodzą w różne relacje ze sobą nawzajem, Indiami i obsługą hotelu. Nie zabrakło też wątku romansowego nie tylko między młodymi.

Film jest słodko-gorzki, z tym, że goryczy jest ociupinka albowiem jest to komedia. Udana, bo w wielu miejscach się śmiejemy, a raz nawet wzruszamy. Nie ma jeszcze filmu z zapachami ale zabierzcie do kina mieszankę orientalnych przypraw, otwórzcie torebkę nie posypując sąsiadów i wejdźcie, bez obawy w ten świat.

Według mnie są jeszcze dwie zalety tego filmu – cięte riposty i piękne ubrania . Polecam.

Recenzja nadesłana przez panią Irenę Brojek (Alodia1949). Serdecznie dziekujemy.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Umierać po ludzku
  • EWST.pl
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X