Strona głównaKulturaJan Frycz jest brygadierem Józefem Piłsudskim

Jan Frycz jest brygadierem Józefem Piłsudskim

Zakończyły się zdjęcia do największej polskiej produkcji ostatnich lat, "Legionów" w reżyserii Dariusza Gajewskiego.
Jan Frycz jest brygadierem Józefem Piłsudskim [Jan Frycz fot. Jacek Piotrowski] Filmowa produkcja "Legiony" to porywającą opowieść chłopakach i dziewczynach z legionowego pokolenia lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce niepodległość. "Legiony” to kino przygodowe zrealizowane przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych. Opowieść o młodych ludziach, którzy nie wahali się, by rzucić się w wir walki o odzyskanie państwowości, ale także o tych, którzy dopiero zrozumieli, że tylko w wolnej Polsce zrealizują swoje marzenia.

"Legiony” to uniwersalna historia o wchodzeniu w dorosłość w trudnych czasach, dojrzewaniu do wspólnoty. Wielka historia jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie historii miłosnej, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański), dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), jej narzeczony, członek drużyn strzeleckich i ułan. Obok bohaterów fikcyjnych, których historie wzorowano na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawi się wiele postaci historycznych. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (), porucznik Stanisław Kaszubski ps. "Król” (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz () czy porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki).

Reżyseruje Dariusz Gajewski, zdobywca Złotych Lwów w Gdyni za film "Warszawa”, zwycięzca scenariuszowego konkursu na film o Powstaniu Warszawskim.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Hospicja.pl
  • Umierać po ludzku
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy