Strona głównaKulturaJason Bourne

Jason Bourne

Wrócił Matt Damon, wrócił Paul Greengrass, więc - oczywiście - jest dobrze, ale tylko dobrze.
fot. Jason BourneAkcja rozgrywa się we współczesnej Europie i Stanach Zjednoczonych. W świecie, gdzie sukcesywnie zanika prywatność, a władze dążą do jak największej kontroli nad wszystkim i wszystkimi. Jason Bourne musi zdecydować, po której stronie się opowiedzieć.

Już tytuł najnowszego obrazu wiele o nim mówi. To bowiem tak naprawdę podsumowanie dotychczasowej serii (z udziałem ), taki Jason Bourne w pigułce. Twórcom ewidentnie zależało na tym, by film trafił i do fanów tajnego agenta, jak i do zupełnie nowych widzów. Czeka nas więc sporo wspomnień, wyjaśnień, reminiscencji, co jednak jest zarówno zrozumiałe jak i do przewidzenia.

Gorzej, że Greengrass tworząc nową opowieść jest bezpieczny i zachowawczy. W zasadzie mamy tego samego, co zawsze Jasona Bourne'a, z tym, że w nowych okolicznościach. Niby zmaga się z innymi przeciwnościami, nowymi zagrożeniami, ale nadal próbuje dowiedzieć się kim jest, nadal nie wie, komu ufać, nadal niewiele mówi. Dla jednych będzie to zaleta (nie zmienia się przecież zwycięskiej drużyny), dla innych wada (po latach przerwy można było oczekiwać czegoś więcej).

Można się więc trochę krzywić, że wykonano zaledwie plan minimum, ale to i tak świetne kino. Żadnych zbędnych wątków, dużo konkretu, jeszcze więcej akcji. No i Alicia Vikander pięknie (dosłownie i w przenośni) wpasowała się w cykl.

Brakuje nieco świeżości, brakuje czegoś ekstra, ale cieszy, że wrócił i de facto jest w formie.

Joanna Moreno / megafon.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • EWST.pl
  • Pola Nadziei
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X