Strona głównaKultura"Kongres futurologiczny" Lema = 70 minut akcji + 50 minut animacji

"Kongres futurologiczny" Lema = 70 minut akcji + 50 minut animacji

Kinowa adaptacja opowiadania "Kongres futurologiczny" Stanisława Lema w reżyserii Ariego Folmana składać się będzie z 70 minut tradycyjnego filmu i 50 minut animacji.
"Kongres futurologiczny", którego narratorem i bohaterem jest Ijon Tichy, przedstawia antyutopijną wizję społeczeństwa przyszłości. Futurologiczny koszmar ukazany został w obrazie świata, którego materialną i duchową nędzę maskują halucynacje wywołane działaniem środków chemicznych. Środki te, rozpylone w powietrzu, sprawiają, że postrzegana "rzeczywistość" jawi się mieszkańcom owego świata w postaci sielankowych projekcji ich marzeń i pragnień.

W części fabularnej bohaterką będzie bezrobotna, starzejąca się aktorka (w tej roli Robin Wright), która podpisuje kontrakt z wytwórnią filmową na sprzedaż swego wizerunku. Dzięki temu studio będzie mogło wykorzystywać niestarzejącą się postać gwiazdy w kolejnych produkcjach. Akcja części animowanej odbywa się dwadzieścia lat później, kiedy umowa ma być renegocjowana. Studio stało się jednak własnością koncernu farmaceutycznego, który chce tożsamość aktorki przerobić na lek.

W filmie wystąpią również Kodi Smit-McPhe, Paul Giamatti, Danny Huston i Harvey Keitel.

Autorem dzieła jest twórca "Walcu z Baszirem", Ari Folman. - Obecnie pracujemy nad częścią animowaną, która powinniśmy zakończyć w ciągu 10 miesięcy - zapewnił reżyser. Prace nad animacją kontynuowane są w Polsce oraz Izraelu, Belgii, Niemczech i Luksemburgu.

Premiera filmu planowana jest na styczeń 2013 roku.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X