Strona głównaKulturaMałgorzata Szumowska ze Srebrnym Niedźwiedziem za "Twarz"

Małgorzata Szumowska ze Srebrnym Niedźwiedziem za "Twarz"

Małgorzata Szumowska została wyróżniona Srebrnym Niedźwiedziem podczas tegorocznego Berlinale. Kapituła niemieckiego festiwalu doceniła jej najnowsze dzieło"Twarz".
Małgorzata Szumowska ze Srebrnym Niedźwiedziem za "Twarz" [Małgorzata Szumowska fot. Zuza Krajewska] Obraz pokazywany był w ramach konkursu głównego na 68. edycji międzynarodowego festiwalu filmowego w Berlinie. Rywalizację o Złotego Niedźwiedzia polska reżyserska przegrała z rumuńską artystką Adiną Pintilie, którą nagrodzono za "Touch Me Not".

Małgorzata Szumowska ma już na koncie , którą otrzymała w 2015 roku za najlepszą reżyserię "" oraz wyróżnienie dla swojego wcześniejszego obrazu: "W imię…" z Andrzejem Chyrą w roli głównej.

Dramat "Twarz" opisywany jest jako współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.

Odtwórcą głównej roli w "" jest Mateusz Kościukiewicz ("Wszystko co kocham", "W imię", "Matka Teresa od kotów", "Amok"). W pozostałych rolach występują Agnieszka Podsiadlik nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie "Baby Bump" oraz Małgorzata Gorol, debiutująca na dużym ekranie, laureatka prestiżowych nagród teatralnych, między innymi Nagrody im. Leona Shillera.

Polscy widzowie będą mogli zobaczyć "Twarz" w kinach na wiosnę, 6 kwietnia 2018 roku.

Serwis świąteczny senior.pl

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X