Strona głównaKultura"Mroczna wieża" (na razie) nie powstanie

"Mroczna wieża" (na razie) nie powstanie

Wytwórnia Universal Pictures wycofała się z finansowania serialu oraz trzech filmów kinowych opartych na powieściach Stephena Kinga "Mroczna wieża".
Projekt miał być oparty na serii pisanej przez mistrza grozy w latach 1970-2004. Bohaterem jest Roland - ostatni żyjący członek bractwa rycerskiego znanego jako "rewolwerowcy". Przemierza on postapokaliptyczne pustkowia w poszukiwaniu tytułowej mrocznej wieży.

W oparciu o książki miał powstać serial oraz kinowa trylogia. Za kamerą miał stanąć Ron Howard, a produkcji podjął się Brian Grazer. Scenariusz napisał Akiva Goldsman. W roli głównej mieliśmy zobaczyć Javiera Bardema.

Według oryginalnych planów produkcja miała rozpocząć się latem. Następnie start zdjęć przesunięto na 2012 rok. Budżet produkcji jednak okazał się na tyle wysoki, iż Universal Pictures wycofało się z realizacji.

Przejęciem projektu zainteresowana jest wytwórnia Warner Bros. Jednak nic nie zostało jeszcze potwierdzone.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć