Strona głównaKulturaNagrody festiwalu „Prowincjonalia” rozdane

Nagrody festiwalu „Prowincjonalia” rozdane

W sobotę, 28 lutego, we Wrześni zakończył się XVI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia". Nagrodę Główną zdobył film "Jeszcze nie wieczór" w reżyserii Jacka Bławuta.
W programie festiwalu znalazło się ponad 50 filmów, m.in. Jerzego Skolimowskiego, Małgorzaty Szumowskiej, Macieja Pieprzycy czy Waldemara Krzystka. Największym wydarzeniem cyklu „Prowincje świata" był przedpremierowy pokaz zdobywcy Oskarów, filmu „Slumdog. Milioner z ulicy" w reż. Donne'go Boyle.

Oprócz pokazów filmowych i spotkań z twórcami, w programie festiwalu znalazły się również: seminarium filmowe, koncerty zespołów muzycznych (m.in. finalistów programu "Mam Talent" zespołu Audiofeels), spotkanie literackie z dr Markiem Pająkiem, współautorem książki "Benefis" ukazujacej sylwetkę Jana Machulskiego, wernisaż fotograficzny Cały Świat w Warszawie, dokumentujący pracę streetworkerów z warszawskiej Pragi, wystawy fotosów filmowych, happening oraz ognisko w Podstolicach.

Festiwalowe nagrody odebrali w tym roku: Adam Sikora za zdjęcia do filmu "Cztery noce z Anną", Michał Lorenc za muzykę do filmu "Cztery noce z Anną", Jadwiga Jankowska-Cieślak za rolę w filmie "Rysa", Artur Steranko za rolę w filmie "Cztery noce z Anną", Jarosław Sztandera za film krótkometrażowy "Luksus" i Paweł Jóźwiak Rodan za film dokumentalny "Mama, Tata, Bóg i Szatan". Nagrodę Dziennikarzy otrzymał Jerzy Skolimowski za film "Cztery noce z Anną ", nagrodę w kategorii „Największe odkrycie Festiwalu" - Paweł Jóźwiak Rodan, a Nagrodę Specjalną Organizatorów Festiwalu przyznano twórcom filmu "Stary człowiek i pies za "podtrzymanie pamięci o Witoldzie Leszczyńskim, wielkim artyście i outsiderze polskiego kina".

Nagrodę Honorową za całokształt twórczości wręczono Romanowi Kłosowskiemu, który 28 lutego obchodził 80 - te urodziny.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Hospicja.pl
  • EWST.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy