Strona głównaKultura"Przemytnik" Clinta Eastwooda - za tysiące dolarów

"Przemytnik" Clinta Eastwooda - za tysiące dolarów

Clint Eastwood zaczął karierę aktorską w spaghetti westernach, jeden z nich nosi tytuł „Za garść dolarów”. W tym filmie stawka jest o wiele wyższa - można go więc zatytułować "Za tysiące dolarów".
fot. PrzemytnikEarl Stone, kombatant wojny koreańskiej, po dziesięciu latach małżeństwa opuszcza żonę i córkę, aby na swojej farmie hodować lilie, jeździć po kraju na wystawy kwiatów, zbierać nagrody, oklaski i podziw. To lubi najbardziej. Rodziną się nie interesuje. Kobietami i owszem.

Jednak w 2017 roku, mając 90 lat, bankrutuje i według niego wszystkiemu jest winien Internet. Staruszek nie nadąża za współczesnością, nie ma telefonu komórkowego ani komputera. Za to przez większość życia jeździ autem bezwypadkowo.

Jest teraz bezdomny, więc jedzie do żony i córki, które nie chcą mieć z nim nic wspólnego. Jedynie wnuczka jest mu przychylna.

Aż tu nagle otrzymuje od Meksykanów propozycję nie do odrzucenia – ma tylko przewieźć torbę do innego miasta i do niej nie zaglądać. Gdy się okazuje jak to jest dochodowy interes nawet po zapoznaniu się z zawartością ładunku nie rezygnuje. No bo przecież teraz może nabyć nową furgonetkę, odkupić farmę, sponsorować wnuczkę i klub kombatanta dzięki czemu wszyscy go podziwiają a przecież o to mu zawsze chodziło.

Zabijał ludzi na wojnie, to i teraz nie ma żadnych skrupułów przewożąc śmiercionośny proszek. Najważniejsze dla niego jest przeżyć i dobrze się bawić nie licząc się z innymi.

Earl już nie jest biedakiem ale ma 90 lat i mówi wnuczce: „Wszystko mogę kupić ale nie czas”.

Bohater próbuje swoich bliskich przekonać, że żałuje swojego postępowania oraz, że w życiu najważniejsza jest rodzina.

fot. 2 gwiazdkiMnie akurat Eastwood kompletnie nie przekonał ani jako aktor, ani jako reżyser, bo wiem, że prywatnie miał jednocześnie kolejne żony i kochanki. A nawrócenie dziewięćdziesięciolatka jest bardzo podejrzane. Z góry wiadomo, że chodzi o opiekę.

Poza tym film jest za długi, powinien go montować ktoś młody, aby mu nadać tempo.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Hospicja.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy