Strona głównaKulturaRekordowa oscarowa nominacja dla Johna Williamsa

Rekordowa oscarowa nominacja dla Johna Williamsa

John Williams, twórca muzyki do filmów z serii "Gwiezdne wojny", pobił własny oscarowy rekord. Kompozytor otrzymał właśnie swą 51. nominację do Oscara za muzykę do obrazu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi". Oznacza to, że ma najwięcej nominacji Akademii wśród wszystkich żyjący twórców. Wcześniejszym rekordzistą był... John Williams. Artysta w 2016 roku był nominowany po raz 50.
Rekordowa oscarowa nominacja dla Johna Williamsa [JOhn Williams, fot. TashTish z angielskiej Wikipedii, CC BY 3.0] 85-letni Williams zdobył dotychczas 5 Oscarów - za "Szczęki", "Skrzypka na dachu", "E.T.", "Listę Schindlera" oraz oryginalną część "Gwiezdnych wojen". Pierwszą nominację otrzymał w 1968 roku za "Dolinę lalek".

16 lutego do kin trafi obraz "" Stevena Spielberga z muzyką Johna Williamsa.

Laureatów Oscara poznamy 4 marca. W kategorii muzyka, rywalizuje z Hansem Zimmerem ("Dunkierka"), Alexandrem Desplatem ("Kształt wody"), Jonnym Greenwoodem ("Nić widmo") i Carterem Burwellem ("Trzy billboardy za Ebbing, Missouri").

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • EWST.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy