Strona głównaKulturaRobert Więckiewicz o filmie "Kler": Nie zajmujemy się krytyką wiary

Robert Więckiewicz o filmie "Kler": Nie zajmujemy się krytyką wiary

W sieci pojawił się materiał promujący film "Kler". O produkcji opowiada Robert Więckiewicz.
Robert Więckiewicz o filmie "Kler": Nie zajmujemy się krytyką wiary [Robert Więckiewicz i Joanna Kulig fot. Kino Świat]
W toku kontrowersji i ogromnych emocji, które towarzysza premierze filmu "", na temat produkcji wypowiadają się także jej oraz aktorzy. Reżyser wielokrotnie podkreślał, że film nie jest uderzeniem w wiarę, a zmierzeniem się z bardzo trudnym problemem obrazu polskiego Kościoła. Teraz potwierdza to także odtwórca jednej z głównych ról.

Wojtek Smarzowski "wkłada kij w mrowisko", stawia trudne pytania i przedstawia nam lustro - jako ludziom i jako społeczeństwu. I również nam jako Polakom - tak o najnowszej produkcji ze swoim udziałem mówi Robert Więckiewicz.
Smarzowski, twórca wielokrotnie nagradzanych dzieł: "Wołyń", "Pod Mocnym Aniołem", "Drogówka", "Róża", "Dom zły" i "Wesele", wraca z nowym filmem. "Kler" to obraz kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej "od strony zakrystii", rzucający światło na tematy niewygodne, trudne, częstokroć przemilczane, ale też poruszające. Wszystko to ukazane przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos. W doskonałej, pełnej gwiazd obsadzie znaleźli się także m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna.

"Kler" trafi do kin 28 września.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 16:33:58, 28-09-2018 ~gość: 94.254.153.xxx

  W kościele Boga nie ma, w kościele jest KLER!
  Do refleksji!
  pozdro.
  Senior/plus.
 • 14:47:02, 04-10-2018 sylwianajm

  skandal, jak taki film mógł powstać

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • eGospodarka.pl
 • EWST.pl
 • Poradnik-zdrowia.pl
 • Uniwersytety Trzeciego Wieku
 • Oferty pracy