Strona głównaKulturaRóżyczka

Różyczka

Film w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego „Różyczka", nagrodzony główną nagrodą na festiwalu filmowym w Gdyni, jest już dostępny na płytach DVD.
Fabuła filmu oparta jest na autentycznych wydarzeniach z końca lat 60. ubiegłego wieku, a główni bohaterowie mają swoje prawdziwe pierwowzory. Jak czytamy w streszczeniu filmu, znany pisarz (Andrzej Seweryn) przeżywa romans z dużo młodszą od siebie, piękną kobietą (Magdalena Boczarska). Wbrew wywołującej oburzenie środowiska różnicy wieku, wykształcenia i pozycji intelektualista poślubia atrakcyjną dziewczynę znikąd. Zaślepiony uczuciem nie podejrzewa, że ich kontrowersyjny związek może nie być kwestią przypadku. Nie wie, że jego partnerka od dawna spotyka się po kryjomu z innym mężczyzną (Robert Więckiewicz), z którym łączy ją nie tylko silna namiętność, ale i groźna intryga. Zaangażowana w niemoralny układ z agentem, przekazuje mu informacje mające służyć kompromitacji pisarza. Erotyczna fascynacja kochankiem stopniowo przeradza się w głębokie uczucie, choć kobieta zdaje sobie sprawę, że jest jedynie narzędziem w zaplanowanej akcji tajnych służb.
RóżyczkaW filmie występują także: Jan Frycz, Grażyna Szapołowska, Jacek Braciak i Krzysztof Globisz.
Oprócz Złotych Lwów dla najlepszego filmu, na festiwalu w Gdyni „Różyczka" otrzymała też nagrodę za najlepszą kobiecą rolę pierwszoplanową oraz najlepszy dźwięk. Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc.
W dodatkach filmu na DVD są zwiastun, zapowiedzi i uroczysta premiera filmu.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Hospicja.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy