Strona głównaKultura"Tolkien" w Kinie pod Baranami

"Tolkien" w Kinie pod Baranami

W środę, 22 maja o godzinie 11.00, krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na pokaz biograficznego filmu Tolkien poświęconego postaci słynnego autora „Hobbita” i „Władcy pierścieni”.
"Tolkien" w Kinie pod Baranami [Fot. materiały prasowe] Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. W każdą środę w godzinach przedpołudniowych Kino Pod Baranami prezentuje wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją. Po seansie odbywa się dyskusja na temat filmu. Na uczestników czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek. Gospodynią spotkań jest redaktor Maria Malatyńska.

O filmie:
TOLKIEN | TOLKIEN
reż. Dome Karukoski, USA 2019, 112’

Książka "Hobbit" niczym iskra rozpaliła wyobraźnię czytelników na całym świecie i zdominowała gatunek fantasy zeszłego stulecia. „Efekt Tolkiena” odbija się echem w literaturze, telewizji i filmach. W oryginalnych światach i opowieściach Tolkiena o czarodziejach, hobbitach, smokach i mitycznych bohaterach, odnajdujemy najlepszą stronę ludzkiej natury: naszą pasję odkrywców, gotowość do poświęcenia, nadzieję, iż dobro pokona zło oraz siłę, jaką czerpiemy ze wspólnoty.

to opowieść o młodości słynnego pisarza, o tym, jak młody Tolkien zmienił się z osamotnionej sieroty w jednego z najwspanialszych autorów w historii. W szkolnej grupie aspirujących poetów i artystów odnalazł przyjaźń, odwagę i natchnienie. Z upływem lat braterska więź szkolnych przyjaciół zacieśnia się i daje wsparcie w poszukiwaniu miłości oraz trudnych chwilach. Życiowe doświadczenia stały się dla Tolkiena inspiracją do napisania jego słynnej .

Reżyser o filmie:
Jestem fanem Tolkiena od 12 roku życia, więc najważniejsze dla mnie było przywołanie w filmie wszystkich tych emocji, jakie czułem, czytając jego książki. Tolkien to magiczna opowieść o miłości i przyjaźni. To historia osieroconego chłopca, odnajdującego swoje bractwo, idzie na wojnę i poznaje jedyną kobietę, którą będzie kochał po wsze czasy. A z drugiej strony, film pokazuje jak Tolkien, ten kreatywny geniusz, wplótł realne wątki – przyjaźń, wojnę i miłość – do niesamowicie sugestywnych światów swojej wyobraźni - Dome Karukoski

Kino pod Baranami
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
tel. 12 423 07 68
Bilety: 15 złotych

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Umierać po ludzku
  • eGospodarka.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy