Strona głównaKulturaWężę rozdane. "Botoks" najgorszym polskim filmem 2017

Wężę rozdane. "Botoks" najgorszym polskim filmem 2017

Popkulturowa Akademia Wszystkiego (dawniej Akademia Węży) po raz 7. przyznała nagrody dla filmowych potknięć w polskim kinie. Niemal wszystkie nagrody podczas tej edycji Węży zdobył "Botoks".
Wężę rozdane. "Botoks" najgorszym polskim filmem 2017 [fot. Węże] Film w reżyserii Patryka Vegi triumfował w 9 z 13 kategorii. To rekord w siedmioletniej historii nagród .

Jeden z najpopularniejszych filmów 2017 roku w naszych kinach uznany został za najgorszy polski film minionego sezonu przez członków Popkulturowej Akademii Wszystkiego (dawniej Akademii Węży). "Botoks" otrzymał nagrody w kategoriach: Wielki Wąż – Najgorszy Film Roku za bezwstydny produkt, żerowanie na niskich instynktach i sprzedawanie starych dowcipów jako faktów. Film doceniono też w kategorii Żenujący Film Na Ważny Temat oraz za reżyserię i scenariusz Patryka Vegi, za główną rolę męską Piotra Stramowskiego, za jego duet z Marietą Żukowską, za występ poniżej talentu Grażyny Szapołowskiej, za najbardziej żenującą scenę w polskim kinie w 2017 roku i za efekt specjalnej troski. W sumie "Botoks" zdobył dziewięć nagród i pokonał dotychczasowych rekordzistów, "Kac Wawę" i "Smoleńsk", które otrzymały po siedem Węży.

Patryk Vega w siedmioletniej historii Węży doceniony został już po raz kolejny. Podczas drugiej edycji Węży Akademia nagrodziła go za reżyserię i współscenariusz komedii "Last Minute".

W tym roku pojedyncze tylko nagrody zdobyli inni nominowani. Za najgorszą rolę żeńską nagrodzono Małgorzatę Krukowską występującą w filmie "Totem", "Dwie korony" doceniono za najgorszy teledysk, wśród plakatów wygrała praca do komedii "Na układy nie ma rady", a najgorszy przekład tytułu zagranicznego to "Jak dogryźć mafii", w oryginale brzmiący "Once upon a Time in Venice". Ogłoszenie laureatów Węży 2018 odbyło się w klubie Jack’s Cinema w Warszawie.

Lista laureatów Węży 2018:

Wielki Wąż – Najgorszy Film Roku
"Botoks"

Najgorsza reżyseria:
Patryk Vega - "Botoks"

Najgorszy scenariusz:
- "Botoks"

Żenujący film na ważny temat
"Botoks"

Najgorsza rola męska
Piotr Stramowski – "Botoks"

Najgorsza rola żeńska
Małgorzata Krukowska – "Totem"

Występ poniżej talentu
– "Botoks"

Najgorszy duet na ekranie
Marieta Żukowska i Piotr Stramowski – "Botoks"

Najbardziej żenująca scena
Seks z psem - "Botoks"

Efekt specjalnej troski
Płód po aborcji – "Botoks"

Najgorszy teledysk okołofilmowy
Dempsey & Tune Seeker "Dwie Korony" - "Dwie Korony"

Najgorszy Plakat
"Na układy nie ma rady"

Najgorszy przekład tytułu zagranicznego
"Once Upon A Time In Venice" – "Jak dogryźć mafii"

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Pola Nadziei
  • Kobiety.net.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy