Strona głównaKulturaDobra zmiana Zbigniewa Preisnera i Jacka Wójcickiego

Dobra zmiana Zbigniewa Preisnera i Jacka Wójcickiego

27 stycznia w sprzedaży pojawią się wydawnictwa dokumentujące przygotowany przez polskiego kompozytora Zbigniewa Preisnera spektakl "2016 Dokąd?". Muzyk opublikował promujące dzieło nagranie "Dobra zmiana".
Dobra zmiana Zbigniewa Preisnera i Jacka Wójcickiego [fot. Preisner Productions] - Zbliża się Nowy Rok. Ten stary mija pod hasłem "dobra zmiana" - napisał na Facebooku kompozytor. - O tym właśnie z Ewą Lipską napisaliśmy piosenkę, która stanowi część koncertu "2016 Dokąd?".

Utwór wykonał polski aktor i śpiewak, Jacek Wójcicki.


Muzyczne przedstawienie "2016 Dokąd?" oparte jest na tekstach Lucjusza Anneusza Seneki i Ewy Lipskiej. Autorzy starają się pokazać nierozerwalną ciągłość historii, która staje się dla współczesnych i przyszłych pokoleń ostrzeżeniem, przestrogą, lekcją pokory. Ich dzieło symbolizuje niepokoje cywilizacyjne i próbuje odpowiedzieć na pytanie: kim jesteśmy dzisiaj - my, Polska, świat - w roku 2016.

Spektakl był częścią programu muzycznego oraz teatralnego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i premierowo został wystawiony 10,11 i 12 listopada 2016 roku w Narodowym Forum Muzyki.

Na scenie wystąpili znakomici soliści i aktorzy: Lisa Gerrard z Dead Can Dance, Beata Rybotycka, Anna Szałapak, Edyta Krzemień, Joanna Pocica, Jerzy Trela, Jacek Wójcicki, Chór NFM pod dyrekcją Agnieszki Franków-Żelazny oraz Wrocławski Teatr Pantomimy pod kierownictwem Zbigniewa Szymczyka.

"2016 Dokąd?" ukaże się w formatach cyfrowym, a także 2CD i 2CD+DVD.

zasłynął współpracą z Krzysztofem Kieślowskim - za muzykę do filmu "Trzy kolory. Czerwony" zdobył Złotego Cezara. Komponował też do obrazów , Johna Irvina, Louis Malle'a czy Hectora Babenco. Odpowiadał ponadto za produkcję albumu "Earthshine" (2011) Tides From Nebula, a także brał udział w realizacji nowej płyty Davida Gilmoura, "Rattle That Lock", która miała premierę we wrześniu 2015 roku.

Jacek Wójcicki znany jest nie tylko jako pieśniarz, ale także z filmów "Korczak" czy "Lista Schindlera" oraz seriali "WOW", "Siedlisko" i "Tygrysy Europy".

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Aktywni 50+
  • Umierać po ludzku
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X