Strona głównaKulturaFestiwal Filmów Optymistycznych we Wrocławiu

Festiwal Filmów Optymistycznych we Wrocławiu

Jutro we Wrocłąwiu rozpoczyna się DSW Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych - jedyny w Polsce festiwal, do którego filmy są kwalifikowane na podstawie… zawartego w nich optymizmu. Przez 5 dni widzowie będą mogli poprawić sobie humor oglądając produkcje różnego typu i wspólnie śmiejąc się i wzruszając.
fot. DSW Happy End Festiwal Filmów OptymistycznychFestiwal w swej szerokiej formule mieści zarówno filmy fabularne i dokumentalne, profesjonalne, studenckie i niezależne. Warunek jest jeden. Muszą być ! Każdego roku w imprezie bierze udział ok. 40 filmów konkursowych, wielu twórców filmowych i gości specjalnych. Wstęp na wszystkie pokazy filmowe i towarzyszące im wydarzenia jest bezpłatny.

15. edycja Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych zorganizowana zostanie we współpracy z Dolnośląską Szkołą Wyższą w dniach 4-7 października 2017 r. Otwarte dla widzów projekcje odbędą się w Centrum Konferencyjnym DSW we Wrocławiu, przy ulicy Strzegomskiej 55.

Otwarciu i pierwszym projekcjom filmowym towarzyszyć będą dwa wernisaże: wystawy obrazów autorstwa Elżbiety Murawskiej oraz rzeźb Fabryka Aniołów Piotra Żukowskiego. Natomiast już w godzinach porannych od 10:00 do 14:00, zarówno w środę jak i w czwartek w Księgarni Tajne Komplety w Przejściu Garncarskim we Wrocławiu (Rynek) odbędą się otwarte warsztaty scenopisarskie, które poprowadzi Paweł Sarbinowski.

W kolejnych dniach widzowie wezmą udział w otwartych pokazach filmowych i towarzyszących im spotkaniach z twórcami filmów. Na zakończenie Festiwalu, podczas uroczystej gali, zostanie ogłoszony werdykt jury oraz wręczona będzie nagroda honorowa - Złota Ryba za wspieranie polskiego niezależnego i młodych twórców. W tym roku otrzyma ją aktor teatralny i filmowy Mieczysław Hryniewicz, który również będzie gościem specjalnym Festiwalu.

 
Strony : 1 2

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • EWST.pl
  • Aktywni 50+
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X