Strona głównaKulturaJesień 2012 w ramówce TVP

Jesień 2012 w ramówce TVP

Podczas konferencji prasowej w siedzibie TVP została zaprezentowana oferta programowa telewizji publicznej. Jesień 2012 w Telewizji Polskiej to nie tylko start nowej ramówki, ale także wydarzenia związane z obchodami 60-lecia TVP.
Jesień 2012 w ramówce TVP W dwóch sztandarowych kanałach publicznej telewizji – TVP1 i TVP2 pojawią się pojawią się między innymi nowe polskie seriale, a także kontynuacja już uznanych, premiery Teatru TV, filmy dokumentalne oraz programy edukacyjne dla dzieci

„Siła wyższa” w reż. Wojciecha Adamczyka to nowy komediowo-obyczajowy serial Jedynki. W niedzielne wieczory widzowie będą uczestniczyć w zabawnych perypetiach mnichów i buddystów. W rolach głównych m.in. Piotr Fronczewski, Katarzyna Żak, Anna Dereszowska, Piotr Grabowski, Krzysztof Dracz. Cztery razy w tygodniu, od poniedziałku do czwartku, pojawi się także telenowela wyłoniona w konkursie organizowanym przez TVP pt. „Wszystko przed nami” w reż. Piotra Wereśniaka - opowieść o losach młodych ludzi, którzy po latach pracy we Włoszech wracają do Polski i tu starają się ułożyć sobie życie. Widzowie będą mogli także śledzić kryminalne historie swoich ulubionych bohaterów w serialach: „Komisarz Alex” i „Ojciec Mateusz”.

Na wrzesień przewidziano emisję interesujących filmów dokumentalnych i premier Teatru TV. Rozrywkę mają zapewnić m.in. kolejne odcinki programu Jaka to melodia?”, a także „60 na 60 – Wideoteka” - nowy cykl przygotowany z okazji 60. jubileuszu Telewizji Polskiej poprowadzi popularna para muzycznych dziennikarzy: Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk, którzy wraz z zaproszonymi gwiazdami do programu (w każdym odcinku inni goście) zabiorą widzów podróż pełną wspomnień.

Na kinomanów czekają takie hity jak „Wzgórze nadziei”, filmy z serii „Rambo” czy „007”, komedie romantyczne „Zaczarowana”, „Mama na obcasach”, „Nigdy w życiu”, serial „Dynastia Tudorów” i wiele innych ciekawych pozycji.

Seriale i filmy będą także królowały w jesienne wieczory w telewizyjnej „Dwójce”. Zaprezentowany zostanie między innymi nowy polski serial kryminalny - „Paradoks”, w którym główne role grają Bogusław Linda, Anna Grycewicz oraz Cezary Łukaszewicz. Swoje premiery będą miały seriale zagraniczne - „Powrót do życia” (drugi sezon) oraz pierwszy raz w polskiej telewizji „Na linii strzału”, a także serialowe hity: „Castle”, „Magia kłamstwa”, „Kryminalne zagadki Las Vegas ” (sezon 9).

Nie zabraknie także sprawdzonych już polskich produkcji takich jak „M jak miłość”, „Na dobre i na złe”, „Barwy szczęścia”, „Rodzinka.pl”, „Ja to mam szczęście”, czy „Czas honoru”.

W cyklu „Kocham Kino” jesienią pojawią się takie arcydzieła filmowe jak klasyka Volkera Schloendorfa z Danielem Olbrychskim, czyli mistrzowski „Blaszany bębenek” (premiera wersji reżyserskiej), dzieło fantasy, mistrza filmowej wyobraźni - Guillermo del Toro, pod tytułem “Labirynt Fauna”, głośny i kontrowersyjny debiut Pawła Sali „Matka Teresa od kotów”, za rolę w którym nagrodzony został Mateusz Kościukiewicz na festiwalu w Karlowych Warach. Poza tym „Samotny mężczyzna” z w roli głównej, „Last Days”, „Obywatel Milk”, Vicky, Cristina, Barcelona” Woody’ego Allena, „Motyl i skafander” Juliana Schnabela, „Tetro” Francisa Forda Coppoli czy „4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni” Cristiana Mungiu.

Pozycje Kino Relax to gratka dla miłośników lekkich komedii i dobrej rozrywki – tu jesienne wieczory rozweseli „” z Meryl Streep i Piercem Brosnanem, „Centralne biuro uwodzenia” z samym Antonio Banderasem oraz królową komedii Meg Ryan czy „Pretty Woman” czyli niezapomniany duetJulia Roberts i .

W ramówce TVP2 znalazły też miejsce inne kinowe przeboje – między innymi cztery części serii o przygodach Indiany Jonesa.

Do Dwójki wraca Wojciech Mann – tym razem z autorskim programem „Kocham to, co lubię”. Będzie to satyryczno-kulturalny magazyn z elementami talk show. Ponownie zobaczymy też „Bitwę na głosy”, „Kocham Cię Polsko”, Kabaretowy Klub Dwójki. Nie zabraknie także filmów dokumentalnych , programów publicystycznych i teleturniejów.

Ofertę programową TVP tworzą również kanały tematyczne: TVP INFO, TVP Sport, TVP HD, TVP Seriale, TVP Polonia, TVP Historia, TVP Kultura – w każdym z nich widz ma tej jesieni znaleźć coś interesującego dla siebie.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Aktywni 50+
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy