Strona głównaKulturaLora Szafran w hołdzie Leonardowi Cohenowi

Lora Szafran w hołdzie Leonardowi Cohenowi

Lora Szafran zapowiedziała kilka koncertów, podczas których promować będzie pokrytą złotem płytę "Sekrety życia według Leonarda Cohena".
- Jestem przedstawicielką pokolenia, które poznało go w liceum - spotykaliśmy się w Krośnie, świeczka, winko rumuńskie albo węgierskie, i słuchaliśmy lub … - wspomina artystka.

Pochodzący z 2012 roku jej album "Sekrety życia według Leonarda Cohena" został zauważony i wyróżniony na prywatnej stronie kanadyjskiego twórcy, wśród nielicznych światowych interpretacji jego twórczości.

W nadchodzących tygodniach wokalistka znów zaprezentuje utwory Cohena, ale nie tylko. Zgromadzeni na koncertach usłyszą również piosenki z jej ostatniej, wydanej w 2013 roku płyty "Nad ranem".

Skład zespołu: Lora Szafran (wokal), Miłosz Wośko (aranżer, fortepian, instrumenty klawiszowe, akordeon), Sebastian Stanny (saksofony, wokal), Piotr Aleksandrowicz (gitary), Dariusz Szymańczak (bas) i Sebastian Frankiewicz (perkusja).

Lora Szafran w 1986 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jeszcze jako studentka współpracowała z czołową grupą jazzową Walk Away, by później wieść pełną sukcesów karierę, niesłabnącą, a dojrzewającą z upływem lat.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • EWST.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X