Strona głównaKulturaRobert Downey Jr. przerwał koncert The Rolling Stones na prośbę NASA

Robert Downey Jr. przerwał koncert The Rolling Stones na prośbę NASA

Do niecodziennego zdarzenia doszło podczas występu The Rolling Stones w Los Angeles. Koncert został przerwany przez Roberta Downeya Jr.
Robert Downey Jr. przerwał koncert The Rolling Stones na prośbę NASA [The Rolling Stones fot. Universal Music Polska] Popularny aktor, znany z m.in. z roli , pojawił się na scenie, by z ramienia NASA przekazać muzykom niecodzienną nowinę. Jeden z głazów odnalezionych na Marsie został nazwany na cześć rockowego zespołu. Oficjalna nazywa brzmi: "The Rolling Stones Rock". Brzmi dumnie, acz mamy do czynienia z kamieniem wielkości piłki golfowej.
Dostaliśmy od NASA coś, o czym zawsze marzyliśmy - własny głaz na Marsie - powiedział ze sceny . - Nie mogę w to uwierzyć. Chętnie bym go umieścił na kominku.
Skąd pomysł, by nazwać kawałek skały imieniem popularnej kapeli? W listopadzie ubiegłego roku kamera lądownika InSight zarejestrowała, jak niewielki głaz przetoczył się po powierzchni Marsa o około 90 centymetrów, stając się tym samym... "rolling stone'em" (toczącym się głazem).
Przez dziesięciolecia muzyka The Rolling Stones odcisnęła swe piętno na Ziemi - czytamy na stronie NASA. - Teraz grupę będzie można poznać na Marsie.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Kosciol.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy