Strona głównaKulturaRozdano Fryderyki 2017

Rozdano Fryderyki 2017

W środę, 26 kwietnia 2017 roku, w Teatrze Polskim, odbyła się po raz 23. gala wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk. Wyróżnienia przyznano w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej. Galę transmitował Program 2 Telewizji Polskiej.
Rozdano Fryderyki 2017 [Fryderyki, fot. zpav] Uroczystość prowadzili Tomasz Kammel i Piotr Metz. Najbardziej zadowolony Teatr Polski opuszczał Tomasz Organek, który zdobył dwa wyróżnienia, w kategoriach "Album Roku Rock" oraz "Piosenka Roku". Nominowany był w trzech kategoriach, podobnie jak zespół Hey i Monika Brodka. otrzymali także: Ania Dąbrowska, Monika Brodka, O.S.T.R., Reni Jusis, Dawid Podsiadło, Martyna Jakubowicz i Piotr Zioła.

Wręczono też Złote Fryderyki, które przyznawane są twórcom szczególnie zasłużonym dla polskiej kultury muzycznej. W tym roku otrzymali je zespół Dżem (muzyka rozrywkowa), (muzyka jazzowa) oraz Piotr Paleczny (muzyka poważna).

Na scenie pojawili się między innymi Ørganek, Hey, Raz Dwa Trzy, Dżem. Wystąpił też gość specjalny uroczystości, przebywający w Polsce dwukrotny laureat nagrody , amerykański wokalista jazzowy Gregory Porter.

Oto lista zwycięzców:

Album roku pop
Ania Dąbrowska - "Dla naiwnych marzycieli"

Utwór roku
Ørganek - "Mississippi w ogniu"

Debiut roku:
Piotr Zioła

Teledysk roku:
Dawid Podsiadło - "Pastempomat"

Album roku rock (w tym hard, metal, punk):
Organek - "Czarna Madonna"

Album roku hip-hop
O.S.T.R. - "Życie po śmierci"

Album roku alternatywa:
Brodka - "Clashes"

Album roku elektronika
Reni Jusis - "Bang!"

Album roku muzyka korzeni
Martyna Jakubowicz - "Prosta piosenka"

Album roku muzyka jazzowa
Robert Majewski - "Tribute to Henryk Majewski"

Artysta roku - muzyka jazzowa
Zbigniew Namysłowski

Debiut roku - Muzyka jazzowa
Tomasz Wendt

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • eGospodarka.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X