Strona głównaKulturaStare i nowe kolędy Zbigniewa Preisnera

Stare i nowe kolędy Zbigniewa Preisnera

27 listopada ukaże się płyta "W poszukiwaniu dróg - nowe i stare kolędy" Zbigniewa Preisnera.
fot. Uniwersal16 lat temu ukazał się zestaw "Moje kolędy na koniec wieku" z kolędami autorstwa Zbigniewa Preisnera. W tym roku do starych kolęd dołączyły nowe: "W poszukiwaniu dróg". Siedem nowych powstało do pięknych i mądrych tekstów Ewy Lipskiej i Jana Nowickiego w interpretacjach Edyty Krzemień, Beaty Rybotyckiej, Macieja Balcara i Jaśka Karpiela Bułecki z zespołem a także małych kolędników z Kielc i Krakowa.

Przy realizacji całości pracowała także Orkiestra Sinfonia Varsovia, Leszek Możdżer na fortepianie, Andy Pask i John Parricelli, Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej. Ponadto śpiewali m. in. Elżbieta Towarnicka, Jacek Wójcicki i zespół góralski "Zakopiany".

Zbigniew Preisner zasłynął współpracą z Krzysztofem Kieślowskim - za muzykę do filmu "Trzy kolory. Czerwony" zdobył Złotego Cezara. Komponował też do obrazów , Johna Irvina, Louis Malle'a czy Hectora Babenco. Odpowiadał ponadto za produkcję albumu "Earthshine" (2011) Tides From Nebula, a także brał udział w realizacji nowej płyty Davida Gilmoura, "Rattle That Lock", która miała premierę we wrześniu 2015 roku.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • EWST.pl
  • Oferty pracy