Strona głównaKulturaStrefa wojenna Yoko Ono

Strefa wojenna Yoko Ono

85-letnia Yoko Ono przymierza się do wydania prawie nowego albumu. Na płycie znajdzie się nowa wersja kompozycji Johna Lennona "Imagine".
Strefa wojenna Yoko Ono [Yoko Ono fot. Archiwum Artystki] nie tylko ma prawo do "Imagine" z powodu tego, że była żoną Johna Lennona, ale także z tego powodu, że ostatnio została uznana przez stowarzyszenie The National Music Publishers Association współautorką piosenki. Poza wielkim przebojem byłego Beatlesa na płytę trafi 12 innych starych kompozycji Yoko Ono w nowych wersjach. Piosenki pochodzą z lat 1970-2009. Płyta "Warzone" ukaże się 19 października. Poniżej można posłuchać dość eksperymentalnego tytułowego kawałka.

Yoko Ono i John Lennon stali się parą pod koniec lat 60. - ona była młodą artystką, a on członkiem . Gdy zespół się rozpadł, Ono i Lennon razem zaczęli propagować idee pokoju. Doczekali się syna - Seana Lennona. Do dziś Yoko Ono dba o spuściznę po swoim mężu - zamordowanym w grudniu 1980 roku.

Dorobek Yoko Ono zamyka longplay "Take Me to the Land of Hell" z września 2013 roku.

Serwis świąteczny senior.pl

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Akademia Pełni Życia
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • EWST.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X