Strona głównaKulturaTOP 10: Najsłynniejsze kolędy z całego świata

TOP 10: Najsłynniejsze kolędy z całego świata

Rozbrzmiewające niemal wszędzie kolędy dobitnie przypominają, że Święta Bożego Narodzenia są tuż tuż. Jakkolwiek w Polsce za najpopularniejsze i najchętniej śpiewane uchodzą te mające tekst w rodzimym języku, jest kilka obcojęzycznych utworów, które także zapadły nam w pamięć i chętnie są nucone.
Trudno jest wybrać jedynie kilka najsłynniejszych obcojęzycznych spośród takiego ich mrowia, bez wątpienia jednak są takie, które zna każdy, nawet osoba nie rozumiejąca tekstu utworów.

Oto nasza lista dziesięciu najpopularniejszych kolęd, śpiewanych wielu krajach i językach.
Kolędy, ©  luanateutzi - Fotolia.com
 
Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Serwis świąteczny senior.pl

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Kosciol.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X