Strona głównaKulturaTOP 10: najpiękniejsze polskie kolędy

TOP 10: najpiękniejsze polskie kolędy

Mimo, że co roku słuchamy wielu - i coraz to nowych - piosenek i pieśni związanych z Bożym Narodzeniem, tradycyjne kolędy mają wyjątkowe miejsce w naszych sercach. I to właśnie one najlepiej oddają nastrój polskiej Wigilii - radosny, uroczysty i melancholijny zarazem. Dlatego właśnie w Wigilię prezentujemy te najbardziej chwytające za serce.
Tym razem w sposób wyjątkowy zdajemy sobie sprawę z subiektywności wyboru. Niemal każdy ma swoją ulubioną kolędę, co widać choćby na przykładzie . Wybraliśmy te a nie inne, kierując się ich popularnością, ale także ponadczasowym pięknem muzyki i głębokim przesłaniem, wyrażonym w tekście. Zapraszamy więc we wzruszającą podróż do źródła wyjątkowego klimatu , tkwiącego w tych pięknych pieśniach.

© Renate Brecher - Fotolia.com


 
Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Serwis świąteczny senior.pl

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Umierać po ludzku
  • Kosciol.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X