Strona głównaKulturaToruń: „Wodewil Warszawski” w „Teatrze na leżakach”

Toruń: „Wodewil Warszawski” w „Teatrze na leżakach”

21 sierpnia odbędzie się w Toruniu ostatni tego lata spektakl z cyklu „Teatr na leżakach”. Miłośnicy teatru będą mogli zobaczyć „Wodewil Warszawski” – słowno-muzyczną opowieść o przedwojennej Warszawie w wykonaniu aktorów Teatru „Pijana Sypialnia”. Przedstawienie odbędzie się w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego.
Toruń: „Wodewil Warszawski” w „Teatrze na leżakach” [fot. Wodewil Warszawski, fot. Tomasz Tarnowski] „Wodewil Warszawski” to słowno-muzyczna opowieść o przedwojennej , ale przede wszystkim przywołanie klimatu dawnych miast — z ich potańcówkami, szlagierami, iluzjonami, karuzelami i teatrzykami ogródkowymi. Tańczący i śpiewający aktorzy z towarzyszeniem granej na żywo wciągną widzów w niepowtarzalny i nastrojowy spektakl, znakomicie wpisujący się w atmosferę wakacji.

” to sposób na połączenie letniego relaksu pod gołym niebem ze sztuką wokalno-aktorską na wysokim poziomie. Spektakle Teatru „Pijana Sypialnia” przyciągnęły dotychczas tysiące widzów w całym kraju, zaś w ubiegłym roku przez warszawską „Gazetę Wyborczą” zostały uznane za „Hit Lata 2014”.

Artyści „Teatru Pijana Sypialnia” chętnie występują w otwartych przestrzeniach, w których latem lubią wypoczywać mieszkańcy i — na bulwarach, miejskich plażach, w parkach i na skwerach. W tym roku celem „Teatru na leżakach” jest dodatkowo stworzenie szlaku takich wyjątkowych wakacyjnych miejsc, gdzie relaks w letnie upały umilać mają spektakle z tańcem i muzyką na żywo. Na szlaku artystyczno-wakacyjnego projektu nie mogło więc zabraknąć . Niepowtarzalna na skalę całego kraju atmosfera, którą buduje „Teatr na leżakach”, przyczyniła się do ogromnego sukcesu pierwszej edycji projektu. Tego samego spodziewamy się w grodzie Kopernika, gdzie teatry uliczne cieszą się niezmiennym zainteresowaniem publiczności.

- Festiwal Teatrów Ulicznych rozpoczął się w czerwcu. To wtedy ze wspaniałym odbiorem spotkało się przedstawienie „C’era una volta” włoskiej grupy Ondadurto Teatro. Stanowiło ono bardzo dobre rozpoczęcie festiwalu, co udowodniła frekwencja w trakcie wydarzenia. Kolejny pokaz na międzynarodowym poziomie zaprezentowała grupa Bratři v tricku w swoim spektaklu „Plovarna”, który zauroczył publiczność, podobnie jak dwa spektakle Teatru „Pinezka”. Mam nadzieję, że i tym razem publiczność zachwyci się oryginalnym pokazem. Zapraszamy już jutro na 17.00 do Amfiteatru Muzeum Etnograficznego! — komentuje Małgorzata Burzyńska, koordynatorka festiwalu.

Festiwal Teatrów Ulicznych za sprawą otwartej formuły i spektakli bez biletów przybliża szerokiej i różnorodnej publiczności tematykę współczesnego teatru ulicznego, umożliwiając bezpośredni kontakt z najciekawszymi propozycjami artystycznymi zespołów z Polski i zagranicy. Widowiskowe spektakle dostępne dla szerokiej publiczności, niejednokrotnie oparte na zastosowaniu zadziwiających efektów scenicznych, akrobatycznych, pirotechnicznych lub świetlnych, wydatnie wzbogacają letnią ofertę kulturalną Torunia oraz sprzyjają promocji kulturalnej marki miasta.

Przedstawienie odbędzie się w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego (Wały gen. Sikorskiego 19) o godzinie 17.00.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Aktywni 50+
  • EWST.pl
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy