Strona głównaKulturaWarszawa: XI Juwenalia III Wieku

Warszawa: XI Juwenalia III Wieku

Od wczoraj trwają w warszawie 11. Juwenalia III Wieku. Przez trzy dni na trzech warszawskich scenach – Białołęckiego Ośrodka Kultury, Teatru Palladium i Klubu Hybrydy wystąpi ponad 3,5 tysiąca seniorów z Uniwersytetów III Wieku z całej Polski. Zaśpiewają chóralnie, zespołowo, solowo, zaprezentują sztuki teatralne, a nawet pokażą układy taneczne.
Warszawa: XI Juwenalia III Wieku [Fot. materiały prasowe]
To największy w Europie interdyscyplinarny festiwal artystyczny seniorów – mówi Bartłomiej Włodkowski, prezes Fundacji AVE i pomysłodawca imprezy. – Chcemy pokazać, że sztuka i kultura potrafią zamienić jesień życia w twórczą wiosnę i są znakomitą propozycją dla każdego, niezależnie od wieku. Po prostu warto żyć artystycznie i kulturalnie.
Z roku na rok poziom prezentacji jest coraz wyższy. Seniorskie chóry sięgają po coraz ambitniejszy repertuar, a teatry wystawiają sztuki znanych dramatopisarzy. Nie brakuje również bardzo różnorodnych układów tanecznych – od tańców ludowych poprzez pokazy z kręgu czy cygańskiej po taniec współczesny.
Dla wielu grup udział w jest niezmiernie istotną motywacją do całorocznej pracy warsztatowej – mówi Włodkowski. – Prezentacja w Warszawie i konfrontacja z innymi grupami stanowią dla wielu grup najważniejsze wydarzenie w roku.
Występy oceniają , dyrygenci, kompozytorzy, śpiewacy i choreografowie. Najlepsze prezentacje mogą liczyć na atrakcyjne nagrody – łączy budżet nagród oscyluje wokół 50 tys. złotych.

Prezentacjom scenicznym towarzyszy również konkurs literacki seniorów. Dla uczestników Juwenaliów seniora zaplanowano występy gwiazd. 24 IX o godz. 20 wystąpią legendarni „Skaldowie”, a we wtorek 25 IX o g. 15.15 podczas gali finałowej Rudi Schubert. Projekt wspiera m.st. Warszawa, Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.

XI Juwenalia III Wieku:
23 IX, Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Głębocka 66, g. 10-17
24 IX, Teatr Palladium, Klub „Hybrydy”, ul. Złota 9, g. 8-21
25 IX, Teatr Palladium, Klub „Hybrydy”, ul. Złota 9, g. 8–18

Serwis świąteczny senior.pl

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • EWST.pl
  • Hospicja.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X