Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Recenzje

Książka: James Bowen, „Kot Bob i ja”, „Świat według Boba”

fot. NKW 2007 roku londyński muzyk uliczny na detoksie na wycieraczce sąsiadów znajduje... przyjaciela. Rudego, futrzastego i opiekuńczego. „Bob był najlepszą rzeczą jak przytrafiła mi się w życiu” - pisze Bowen o swoim kocie.

więcej »

Książka: Carla Montero, Szmaragdowa tablica

fot. Carla Montero, Szmaragdowa tablica„Nikt nie ma prawa kneblować tego, co przeszłość ma nam do powiedzenia”. Głównym motywem tej książki jest tajemnica, a raczej wiele tajemnic. Dotyczą one zarówno ludzi jak i dzieł sztuki.

więcej »

Książka: Życie scjentologów (Jenna Miscavige Hill - Ofiarowana)

fot. Jenna Miscavige Hill – Ofiarowana"Nie wiedziałam co to jest normalność"

więcej »

Książka: Wampiry na odwyku (Matt Haig - Radleyowie)

fot. RadleyowieCywilizacja polega na stłumieniu instynktów...

więcej »

Książka: Eva Berberich, Szczęście jest kotką

fot. Eva Berberich, Szczęście jest kotkąSzczęście ma niejedno oblicze. Jednym z najpiękniejszych jest koci pyszczek. Oto Gałganka - koci niechluj.

więcej »

Książka: Kobieta samotna. Danuta Wałęsa - Marzenia i tajemnice

fot. Danuta Wałęsa – Marzenia i tajemniceKsiążka zaczyna się zdjęciem i opisem obecnego domu Wałęsów, czyli happy endem. Ale początki nie były łatwe.

więcej »

Książka: Homer, kot nieustraszony

Homer, kot nieustraszonyGwen Cooper – Odyseja kota imieniem Homer. Prawdziwa historia ślepego kota i kobiety, którą nauczył miłości. „...mały krok w bok od ustalonego szlaku wzbogaca czasem całe życie"

więcej »

Książka: Dziewięć wcieleń kota Deweya

fot. Dziewięć wcieleń kota DeweyaNiedawno był Światowy Dzień Kota i Dzień Przytulania Bibliotekarza. Ustanowiłabym jeszcze „Dzień Przytulania Kota przez Bibliotekarza i Czytelnika”. Kto przeczytał książkę „Dewey. Wielki kot w małym mieście” na pewno chętnie sięgnie po dalszy ciąg opowieści o tym niezwykłym kocie.

więcej »

Książka: Agnieszka Wolny - Hamkało, Zaćmienie

fot. Wydawnictwo CzarnePisarka Natasza Goerke stwierdziła, że autorka „Zaćmienia” z wdziękiem prowadzi czytelnika przez swojskie kręgi piekła. Przewodnikiem po tym piekle jest Ewa Skalska, niegdyś policjantka, teraz poszukiwaczka opowieści dla pisarzy – storyhunterka. Była „medium między pisarzami a literaturą”.

więcej »

Książka: Droga bez powrotu - political fiction po polsku

Fot. Droga bez powrotu„Droga bez powrotu” zaczyna się tak: Smród kurzych gówien był tak intensywny, że czuć go było nawet w zamkniętym samochodzie. I to z odległości stu metrów.” Ale nie jest to powieść o ciężkiej doli hodowcy drobiu.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy eGospodarka.pl Kosciol.pl Aktywni 50+ Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X