Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Książka: Idź, postaw wartownika

fot. Idź, postaw wartownikaPo 55 latach wydana została druga powieść autorki "Zabić drozda".

więcej »

Książka: Opowiedz mi babciu, opowiedz mi dziadku...

fot. Opowiedz“Opowiedz mi babciu”, “Opowiedz mi dziadku” to czeskie bestsellery wydawnicze, które właśnie trafiają do Polski. Są to wyjątkowe pamiętniki, służące do zapisywania wspomnień babć i dziadków, przekazywania tradycji rodzinnych i łączenia pokoleń.

więcej »

Książka: Wiersze z szuflady, czyli poezja na wyjątkową rocznicę

fot. WSW100-lecie urodzin ks. Jana Twardowskiego stało się przyczynkiem do przygotowania niezwykłego wydania „Wierszy z szuflady”, zawierające jedne z pierwszych wierszy poety jakże różnych od powszechnie nam znanych.

więcej »

Książka: Cyfrowy świat seniora. Smartfon, tablet i nie tylko

fot. Cyfrowy świat senioraSenior i nowoczesne urządzenia mobilne? Wielu osobom zestawienie takie wydaje się abstrakcją, jednak i badania i praktyka wskazują, że osoby starsze doskonale dają sobie radę z obsługą najnowocześniejszych nawet tabletów, smartfonów czy czytników e-booków. Zwłaszcza jeśli uczą się ich używać w sposób spokojny i systematyczny. Objęta patronatem Senior.pl książka „Cyfrowy świat seniora. Smartfon, tablet i nie tylko” autorstwa Alicji Żarowskiej-Mazur zachęca do takiego właśnie poznawania mobilnych urządzeń i technologii.

więcej »

Książka: Czy możemy się uczyć od zwierząt?

fot. PWNCzy możemy się czegoś nauczyć od kota, ropuchy szarej lub wilka? Okazuje się, że nawet bardzo dużo! Podpatrując instynktowne zachowania zwierząt możemy, a nawet powinniśmy wykorzystywać ich naturalną mądrość w świecie ludzkich relacji – o tym, jak zwierzęta mogą nas inspirować jest książka Animal Rationale, autorstwa Pawła Fortuny i Łukasza Bożyckiego.

więcej »

Książka: Książka. Subiektywne propozycje na jesienne wieczory

fot. KsiążkiJesień zbliża się wielkimi krokami. Jedni kojarzą ją z nieprzyjemnym chłodem poranków, inni z relaksującymi wieczorami spędzonymi w wygodnym fotelu z książką w ręku. Skłaniając się ku tej drugiej opcji, prezentujemy trzy książki, po które warto sięgnąć w najbliższym czasie.

więcej »

Książka: Bez strachu. Jak umiera człowiek - zmarli uczą żywych

fot. Bez strachuTak wyjątkowej publikacji jeszcze w Polsce nie było. W „Bez strachu. Jak umiera człowiek” Magdalena Rigamonti odsłania fizyczność i metafizykę śmierci w rozmowie z mistrzem balsamacji zwłok Adamem Raglem i jego uczniami. Premiera książki w kwietniu.

więcej »

Książka: „Siła innych”: należymy do tych, z którymi przebywamy

fot. Siła InnychPo przeczytaniu „Siły innych” Michela Bonda niejeden będzie zdumiony faktem, że nasze postępowanie zależy od tego, co robią inni, a dzieje się to na skalę przekraczającą granice ludzkiej wyobraźni.

więcej »

Książka: J. Paul Henderson, Ostatni bus do Coffeeville

fot. Ostatni bus do Coffeeville„Ostatni bus do Coffeeville” to wzruszająca i podnosząca na duchu powieść drogi. Kronika życiorysów, które wypadły ze swoich torów. Wyczyny bohaterów, gdy tak pędzą przez Amerykę, sprawią, że czytelnik będzie płakał ze śmiechu równie często co ze smutku. Premiera książki, która ukaże się nakładem Domu Wydawniczego PWN 23 lutego 2015 roku.

więcej »

Książka: Stephen Hawking, Moja krótka historia

fot. Stephen Hawking, Moja krótka historiaWielowątkowa, momentami wręcz zabawna historia życia jednego z około dwustu tysięcy dzieci, które urodziły się dokładnie w 300. rocznicę śmierci najwybitniejszego astronoma – Galileusza.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy Aktywni 50+ EWST.pl Kosciol.pl Kobiety.net.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X