Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Książka: Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem

fot. Anna Seniuk. Nietypowa baba jestemChoć dla rzeszy Polaków na zawsze pozostanie niezapomnianą Madzią Karwowską z Czterdziestolatka, to przecież zagrała w swoim życiu setki innych ról. Pchła Szachrajka, wytworna Natasza czy szalona panna Tutli-Putli? A może seksbomba czasów szarego PRL-u, nieśmiała studentka i dziewczyna o wielu sportowych pasjach? Kim jeszcze okaże się dla czytelników tytułowa „nietypowa baba”?

więcej »

Książka: "Skucha" - reporterska archeologia

fot. Skucha"Bunt i pokojowa walka Solidarności to jedyne, obok wielkopolskiego, polskie powstanie, które kończy się zwycięstwem."

więcej »

Książka: Zbiór reportaży: miłość, zbrodnia, kara na sali sądowej

fot. Muza SANa początku były fascynacja, oczarowanie, miłość. W różnych konfiguracjach. Czasami nic nie zapowiadało późniejszej tragedii. Z perspektywy czasu, już podczas procesu, te uczucia okazywały się fatalne, obsesyjne, chore, skoro zrodziły myśl o krwawym rewanżu, gwałcie, oszukaniu obiektu adoracji.
Wstrząsające historie prosto z sali sądowej – tylko dla osób o mocnych nerwach.

więcej »

Książka: Idź, postaw wartownika

fot. Idź, postaw wartownikaPo 55 latach wydana została druga powieść autorki "Zabić drozda".

więcej »

Książka: Opowiedz mi babciu, opowiedz mi dziadku...

fot. Opowiedz“Opowiedz mi babciu”, “Opowiedz mi dziadku” to czeskie bestsellery wydawnicze, które właśnie trafiają do Polski. Są to wyjątkowe pamiętniki, służące do zapisywania wspomnień babć i dziadków, przekazywania tradycji rodzinnych i łączenia pokoleń.

więcej »

Książka: Wiersze z szuflady, czyli poezja na wyjątkową rocznicę

fot. WSW100-lecie urodzin ks. Jana Twardowskiego stało się przyczynkiem do przygotowania niezwykłego wydania „Wierszy z szuflady”, zawierające jedne z pierwszych wierszy poety jakże różnych od powszechnie nam znanych.

więcej »

Książka: Cyfrowy świat seniora. Smartfon, tablet i nie tylko

fot. Cyfrowy świat senioraSenior i nowoczesne urządzenia mobilne? Wielu osobom zestawienie takie wydaje się abstrakcją, jednak i badania i praktyka wskazują, że osoby starsze doskonale dają sobie radę z obsługą najnowocześniejszych nawet tabletów, smartfonów czy czytników e-booków. Zwłaszcza jeśli uczą się ich używać w sposób spokojny i systematyczny. Objęta patronatem Senior.pl książka „Cyfrowy świat seniora. Smartfon, tablet i nie tylko” autorstwa Alicji Żarowskiej-Mazur zachęca do takiego właśnie poznawania mobilnych urządzeń i technologii.

więcej »

Książka: Czy możemy się uczyć od zwierząt?

fot. PWNCzy możemy się czegoś nauczyć od kota, ropuchy szarej lub wilka? Okazuje się, że nawet bardzo dużo! Podpatrując instynktowne zachowania zwierząt możemy, a nawet powinniśmy wykorzystywać ich naturalną mądrość w świecie ludzkich relacji – o tym, jak zwierzęta mogą nas inspirować jest książka Animal Rationale, autorstwa Pawła Fortuny i Łukasza Bożyckiego.

więcej »

Książka: Książka. Subiektywne propozycje na jesienne wieczory

fot. KsiążkiJesień zbliża się wielkimi krokami. Jedni kojarzą ją z nieprzyjemnym chłodem poranków, inni z relaksującymi wieczorami spędzonymi w wygodnym fotelu z książką w ręku. Skłaniając się ku tej drugiej opcji, prezentujemy trzy książki, po które warto sięgnąć w najbliższym czasie.

więcej »

Książka: Bez strachu. Jak umiera człowiek - zmarli uczą żywych

fot. Bez strachuTak wyjątkowej publikacji jeszcze w Polsce nie było. W „Bez strachu. Jak umiera człowiek” Magdalena Rigamonti odsłania fizyczność i metafizykę śmierci w rozmowie z mistrzem balsamacji zwłok Adamem Raglem i jego uczniami. Premiera książki w kwietniu.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy Umierać po ludzku Kobiety.net.pl Kosciol.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X