Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Książka: Cezary Łazarewicz, "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka"

fot. Wydawnictwo CzarneTo jedna z najgłośniejszych zbrodni lat osiemdziesiątych w PRL. W pogrzebie Przemyka wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy z podniesionymi w znaku wiktorii dłońmi, w całkowitym milczeniu odprowadzali trumnę na Powązki. To również zbrodnia, która nie doczekała się sprawiedliwego wyroku.

więcej »

Książka: "Starość. Jej ciemność, jej światłość..." - naukowcy o seniorach

fot. Konteksty społeczne"Starość. Jej ciemność, jej światłość…" to numer specjalny czasopisma naukowego „Konteksty Społeczne”, w całości poświęcony seniorom.

więcej »

Książka: Piotr Lorek, Bóg bez brody

fot. Bóg bez brodyJak wyobrażasz sobie Boga? Jak Go opisujesz? W jakich słowach mówisz o Nim innym? – z tymi pytaniami mierzy się Piotr Lorek w swojej najnowszej książce „Bóg bez brody”.

więcej »

Książka: Jill Leovy. Wszyscy wiedzą. O zabójstwach czarnych w Ameryce

fot. CzarneJak tak naprawdę wygląda praca detektywa w Los Angeles? Dlaczego tak wielu czarnoskórych mężczyzn ginie z rąk swoich sąsiadów? W jaki sposób przebiegają procesy w amerykańskich sądach?

więcej »

Książka: Michael Schulman, Meryl Streep. Znowu ona!

fot. ZNAKW 1975 roku absolwentka Yale School of Drama znalazła swoje miejsce w nowojorskim teatrze. Utalentowana i ambitna, była jak dziesiątki innych aspirujących aktorek tamtych lat – młodą pięknością, która jeździła na rowerze, prowadziła dziennik, drzemała przed występami i późno się kładła, „rozmawiając o aktorstwie w barach dla aktorów”. Jednak Meryl się wyróżniała.

więcej »

Książka: Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem

fot. Anna Seniuk. Nietypowa baba jestemChoć dla rzeszy Polaków na zawsze pozostanie niezapomnianą Madzią Karwowską z Czterdziestolatka, to przecież zagrała w swoim życiu setki innych ról. Pchła Szachrajka, wytworna Natasza czy szalona panna Tutli-Putli? A może seksbomba czasów szarego PRL-u, nieśmiała studentka i dziewczyna o wielu sportowych pasjach? Kim jeszcze okaże się dla czytelników tytułowa „nietypowa baba”?

więcej »

Książka: "Skucha" - reporterska archeologia

fot. Skucha"Bunt i pokojowa walka Solidarności to jedyne, obok wielkopolskiego, polskie powstanie, które kończy się zwycięstwem."

więcej »

Książka: Zbiór reportaży: miłość, zbrodnia, kara na sali sądowej

fot. Muza SANa początku były fascynacja, oczarowanie, miłość. W różnych konfiguracjach. Czasami nic nie zapowiadało późniejszej tragedii. Z perspektywy czasu, już podczas procesu, te uczucia okazywały się fatalne, obsesyjne, chore, skoro zrodziły myśl o krwawym rewanżu, gwałcie, oszukaniu obiektu adoracji.
Wstrząsające historie prosto z sali sądowej – tylko dla osób o mocnych nerwach.

więcej »

Książka: Idź, postaw wartownika

fot. Idź, postaw wartownikaPo 55 latach wydana została druga powieść autorki "Zabić drozda".

więcej »

Książka: Opowiedz mi babciu, opowiedz mi dziadku...

fot. Opowiedz“Opowiedz mi babciu”, “Opowiedz mi dziadku” to czeskie bestsellery wydawnicze, które właśnie trafiają do Polski. Są to wyjątkowe pamiętniki, służące do zapisywania wspomnień babć i dziadków, przekazywania tradycji rodzinnych i łączenia pokoleń.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia Poradnik-zdrowia.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy