Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Recenzje

Książka: Wojciech Cejrowski wśród dzikich plemion

 Wojciech Cejrowski wśród dzikich plemionWojciech Cejrowski zabiera nas na wyprawę do ostatnich dzikich plemion. Razem z nim udajemy się daleko w głąb puszczy amazońskiej. Płyniemy indiańskim czółnem, polujemy na małpy i węże, jemy żywe pędraki i pieczone mrówki. To wszystko jest jednak tylko tłem, dekoracją, bo najważniejsi są ludzie, których spotykamy na końcu drogi. Ludzie dzicy, z kompletnie innego świata, zanurzeni w obcej, czasami groźnej kulturze. Ludzie, których autor obłaskawia dla nas, pozwala poznać, zbliżyć się. (Czasami do tego stopnia, że śpimy we wspólnym hamaku.)

więcej »

Książka: Anioły na codzień

Anioły na codzieńCzy jest możliwe, żeby nagle przez okno wpadł na herbatkę pradziwy, stuprocentowy (choc czasem może nieco dziwny) anioł? Okazuje się, że jak najbardziej. Książka "Wizyty aniolów" opisuje takie właśnie odwiedziny, składane w różnych porach dnia i nocy, przez przedstawicieli wielu Niebiańskich (i nie tylko) Departamentów. Niezwykli goście zachowują się bardzo zwyczajnie - piją herbatę, podjadają pierogi i... w większosci narzekają na prowadzenie się swojej gospodyni, z którą mają same kłopoty.

więcej »

Książka: Cesarzowa - historia władzy w orientalnym wydaniu

Cesarzowa - historia władzy w orientalnym wydaniuNam, ludziom Zachodu cesarstwa wschodnie jawią się jako baśniowe wręcz twory, niewiele wspólnego mające z rzeczywistością. Chiny - państwo rządzone przez cesarzy kojarzy się nam z andersenowską baśnią o słowiku czy z przetłumaczonymi nielicznymi historiami o mądrych smokach. "Cesarzowa" autorstwa amerykańskiej pisarki Pearl S. Buck pokazuje nam jak bardzo różny a jednocześnie jak bardzo podobny do zachodniego był 150 lat temu świat cesarskiego dworu rządzonego przez dynastię mandżurską.

więcej »

Strony : [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy Umierać po ludzku Kosciol.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kobiety.net.pl Oferty pracy