Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Recenzje

Książka: Karolina Prewęcka, Stanisława Celińska. Niejedno przeszłam

fot. Prószyński„…miłość ludzi jest mi potrzebna. Rekompensuje to, czego brakowało mi w dzieciństwie”.

więcej »

Książka: Świat w zupełnie starym stylu

fot. Wydawn. Literackie 2010„Uważałam…, że z jakiegoś, tylko sobie znanego powodu, Pan Bóg przeniósł mnie bezboleśnie przez wszystkie pola minowe”

więcej »

Książka: Utracony nadniemeński raj

Utracony nadniemeński rajHistoria jest jak zając przyczajony pod miedzą... Na spotkaniach autorskich czytelnicy często pytają pisarza skąd bierze pomysły na książkę. „Dom na Kresach” to opowieść zrodzona z przypadkowego spotkania Marsdena chłopca (późniejszego pisarza) i czterdzieści lat starszej od niego Zofii Ilińskiej. Poetki i właścicielki pensjonatu w Kornwalii.

więcej »

Książka: Katarzyna Kaczorowska, 80 milionów. Historia prawdziwa

Katarzyna Kaczorowska, 80 milionów. Historia prawdziwa„Buntuję się, więc jestem" Albert Camus. 80 milionów to opowieść o ustroju i czasach bardzo słusznie minionych. I o ludziach, którzy nie chcieli żyć na kolanach.

więcej »

Książka: Laura Jackson, Freddie Mercury. Biografia

Laura Jackson, Freddie Mercury. BiografiaLaura Jackson w swojej biograficznej książce „Freddie Mercury” niby nie podaje żadnych rewelacji, których nie znaliby fani zespołu Queen, ale przecież i tak trudno się od tej lektury oderwać.

więcej »

Książka: Ostatni dzień lipca - dobry kryminał z Powstaniem w tle

Ostatni dzień lipca - dobry kryminał z Powstaniem w tleKryminał, którego akcja rozgrywa się podczas powstania warszawskiego? Niemożliwe? A jednak. Taką właśnie książkę napisał Bartłomiej Rychter. Jego „Ostatni dzień lipca” to rzecz bardzo udana.

więcej »

Książka: Afganistan to nie jest kraj dla kobiet

Afganistan to nie jest kraj dla kobiet„Życie każdego Afgańczyka naznaczone jest śmiercią, utratą najbliższych i niewyobrażalnym bólem.” Poznajcie zielonooką i ciemnowłosą Mariam, urodzoną w Heracie, w 1959 roku jako nieślubne dziecko służącej Nany i jednego z najbogatszych ludzi w mieście Dżalila. Miał on trzy żony i dziewięcioro prawowitych dzieci w mieście, kochanka z dzieckiem mieszkały w nędznej chacie poza nim.

więcej »

Książka: Susanne Batzdorff, Ciocia Edyta. Żydowskie dziedzictwo katolickiej świętej

Susanne Batzdorff, Ciocia Edyta. Żydowskie dziedzictwo katolickiej świętej„Panie, nie zsyłaj na nas więcej niż możemy znieść" - tak modliła się prababka Edyty. „Tante Edyto, ledwie cię znaliśmy, kim naprawdę jesteś? Mieszanką teologii i fenomenologii? Żydowskich przodków i kapłańskich mentorów?" Na to pytanie próbuje odpowiedzieć siostrzenica Edyty Stein jednocześnie wspominając całą rodzinę i ich życie w przedwojennym Wrocławiu.

więcej »

Książka: Terry Pratchett, Niuch

Terry Pratchett, NiuchW przyszłym roku będziemy świętować jubileusz 30-lecia jednego z najbardziej znanych i popularnych cyklów w literaturze fantastycznej. Mowa o „Świecie Dysku” autorstwa sir Terry’ego Pratchetta, który to cykl liczy już blisko 39 wybornych powieści. Nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazał się właśnie najnowszy tom tego cyklu, zatytułowany „Niuch”.

więcej »

Książka: Jerzy Pilch, Dziennik

Jerzy Pilch, DziennikNiedawno powstałe wydawnictwo Wielka Litera zaczęło od mocnego i celnego uderzenia. Nie, nie chodzi o książkę Janusza L. Wiśniewskiego, ale o „Dziennik" Jerzego Pilcha. Chciałoby się powiedzieć, że to lektura dla wszystkich, którzy w swym życiu kierują się zdrowym rozsądkiem. Ale ponieważ „zdrowy rozsądek" jest pojęciem względnym, powiemy inaczej - to lektura dla wszystkich, którzy nie wierzą w zamach smoleński. Czyli, mamy nadzieję, jednak dla większości.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy eGospodarka.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Pola Nadziei EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X