Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Film: Niesamowity Spider-Man 2 (The Amazing Spider-Man 2)

fot. Niesamowity Spider-Man 2Jak tu nie być fanem filmów o superbohaterach, skoro każdy kolejny jest lepszy od poprzedniego lub równie fajny, a niewypały zdarzają się rzadko?

więcej »

Film: Grand Budapest Hotel

fot. Grand Budapest HotelTen film jest, po prostu, bajeczny. Smakowity, jak wypieki cukiernicze, które się przezeń przewijają i zachwycający, jak hotel, który stanowi centrum jego akcji.

więcej »

Film: Tajemnica Filomeny (Philomena)

fot. Tajemnica FilomenyByły korespondent BBC, współpracownik rządu Tony'ego Blaira, absolwent Oxfordu i cynik spotyka skromną i bogobojną Irlandkę, wierną czytelniczkę romansideł i kolorowych dzienników.

więcej »

Film: 10 najlepszych filmów o dojrzałych i starszych kobietach

fot. collage Senior.plGwiazdy kina przyznają, że trudno o role dla kobiet w pewnym wieku i w świecie filmu panuje ageizm. Współczesna kinematografia lubi promować głównie młodych, pięknych, zdrowych bohaterów i jeśli już sięga po starsze postaci, są to zwykle mężczyźni. Na szczęście i od tej reguły są wyjątki. Poniżej arbitralna lista jednych z najpopularniejszych filmów z udziałem dojrzałych i starszych kobiet.

więcej »

Film: Ida - kino polskie w najwyższej formie

fot. IdaKażdy kadr "Idy" opowiada własną historię. Zebrane razem tworzą jeden z najbardziej poruszających polskich filmów ostatnich lat. Genialnie wyreżyserowane i sfotografowane, wspaniale zagrane wielowymiarowe kino!

więcej »

Film: Dom na weekend (Was bleibt)

fot. Dom na weekendZ rodziną najlepiej wypada się na zdjęciach? Być może, ale bez niej jest nam chyba o wiele trudniej - przypomina w swoim najnowszym dziele, "Domu na weekend", reżyser Hans-Christian Schmid.

więcej »

Film: Uczta Babette

Uczta BabettePiękna ekranizacja opowiadania Karen Blixen, stworzona w 1987 roku przez Gabriela Axela.

więcej »

Film: Piękne istoty (Beautiful Creatures)

Piękne istoty (Beautiful Creatures) Zero trwających w nieskończoność westchnień i pretensjonalnych, drewnianych min. "Piękne istoty" to zaskakująco przyjemny i lekki film młodzieżowy, na który przychylnym okiem spojrzeć mogą nawet ci widzowie, którzy nastoletnie lata mają dawno za sobą.

więcej »

Film: Anna Karenina

Anna KareninaNa bogato, ale z klasą. Dramatycznie, ale z urokiem. Słodko, ale i wesoło. "Anna Karenina" Joe Wrighta to nie film, lecz spektakl, widowisko. Pełne przepychu, cyzelowanych ujęć, dramatycznych gestów. Tu każde muśnięcie dłoni, każdy luźno puszczony kosmyk włosów, frywolnie podwiewająca falbanka mają znaczenie. Wright nie boi się rozmachu. Wręcz przeciwnie, wszystko co dramatyczne, teatralne, przerysowane pojawia się na pierwszym planie, jest jeszcze bardziej kolorowane, podkreślane, uwypuklane. To istny filmowy barok.

więcej »

Film: Przetrwanie

PrzetrwanieW sercu Alaski rozbija się samolot. Na miejscu ginie 117 pasażerów, a tylko ośmiu udaje się przeżyć. Na skutym lodem odludziu, bez kontaktu ze światem, bez ciepłej odzieży i jedzenia każdy z nich musi się zmierzyć z siłami natury i samym sobą. Uznani za zaginionych, ścigani przez stado wygłodniałych wilków, nie mieliby żadnych szans na przetrwanie, gdyby nie jeden z nich. Jeszcze wczoraj chciał umrzeć, dziś będzie walczył, by przeżyć za wszelką cenę. Wszystko dla pewnej kobiety...

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8]


Polecamy Kosciol.pl Hospicja.pl Poradnik-zdrowia.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy