Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Książka: Czy możemy się uczyć od zwierząt?

fot. PWNCzy możemy się czegoś nauczyć od kota, ropuchy szarej lub wilka? Okazuje się, że nawet bardzo dużo! Podpatrując instynktowne zachowania zwierząt możemy, a nawet powinniśmy wykorzystywać ich naturalną mądrość w świecie ludzkich relacji – o tym, jak zwierzęta mogą nas inspirować jest książka Animal Rationale, autorstwa Pawła Fortuny i Łukasza Bożyckiego.

więcej »

Książka: Książka. Subiektywne propozycje na jesienne wieczory

fot. KsiążkiJesień zbliża się wielkimi krokami. Jedni kojarzą ją z nieprzyjemnym chłodem poranków, inni z relaksującymi wieczorami spędzonymi w wygodnym fotelu z książką w ręku. Skłaniając się ku tej drugiej opcji, prezentujemy trzy książki, po które warto sięgnąć w najbliższym czasie.

więcej »

Książka: Bez strachu. Jak umiera człowiek - zmarli uczą żywych

fot. Bez strachuTak wyjątkowej publikacji jeszcze w Polsce nie było. W „Bez strachu. Jak umiera człowiek” Magdalena Rigamonti odsłania fizyczność i metafizykę śmierci w rozmowie z mistrzem balsamacji zwłok Adamem Raglem i jego uczniami. Premiera książki w kwietniu.

więcej »

Książka: „Siła innych”: należymy do tych, z którymi przebywamy

fot. Siła InnychPo przeczytaniu „Siły innych” Michela Bonda niejeden będzie zdumiony faktem, że nasze postępowanie zależy od tego, co robią inni, a dzieje się to na skalę przekraczającą granice ludzkiej wyobraźni.

więcej »

Książka: J. Paul Henderson, Ostatni bus do Coffeeville

fot. Ostatni bus do Coffeeville„Ostatni bus do Coffeeville” to wzruszająca i podnosząca na duchu powieść drogi. Kronika życiorysów, które wypadły ze swoich torów. Wyczyny bohaterów, gdy tak pędzą przez Amerykę, sprawią, że czytelnik będzie płakał ze śmiechu równie często co ze smutku. Premiera książki, która ukaże się nakładem Domu Wydawniczego PWN 23 lutego 2015 roku.

więcej »

Książka: Stephen Hawking, Moja krótka historia

fot. Stephen Hawking, Moja krótka historiaWielowątkowa, momentami wręcz zabawna historia życia jednego z około dwustu tysięcy dzieci, które urodziły się dokładnie w 300. rocznicę śmierci najwybitniejszego astronoma – Galileusza.

więcej »

Książka: Tani drań - Wywiad rzeka z Wiesławem Michnikowskim

fot. PrószyńskiWiesław Michnikowski należy do czołowych postaci polskiego kabaretu i estrady. Jak sam przyznaje - jest przede wszystkim człowiekiem teatru. W trakcie kariery scenicznej związany najpierw z teatrami lubelskimi, a następnie z Warszawą.

więcej »

Książka: Dziarski Dziadek. Jak żyć długo, zdrowo i z sensem?

fot. Dziarski Dziadek92-letni Antoni Huczyński, czyli Dziarski Dziadek, to prawdziwy fenomen. Filmy, na których pokazywał swoje codzienne ćwiczenia i domową krioterapię w beczce z lodowatą wodą, obejrzały miliony Polaków. Dowiódł w nich, że nawet po dziewięćdziesiątce można być zdrowym, sprawnym i szczęśliwym.

więcej »

Książka: Elżbieta Dzikowska, Polska znana i mniej znana

fot. Elżbieta Dzikowska, Polska znana i mniej znanaGdzie Biecz, a gdzie Giecz? Co to takiego Futoma i z czego słynie? A w czym Sandomierz, Rzym przypomina? Albo gdzie starowierców szukać? Odpowiedzi
na te i inne tego typu pytania znajdziemy w tej książce.

więcej »

Książka: Andrzej Stasiuk, Wschód

fot. WschódNajnowsza książka Andrzeja Stasiuka to niezwykły zapis podróży na Wschód...

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy Kosciol.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy