Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Senior poleca

Książka: Tani drań - Wywiad rzeka z Wiesławem Michnikowskim

fot. PrószyńskiWiesław Michnikowski należy do czołowych postaci polskiego kabaretu i estrady. Jak sam przyznaje - jest przede wszystkim człowiekiem teatru. W trakcie kariery scenicznej związany najpierw z teatrami lubelskimi, a następnie z Warszawą.

więcej »

Książka: Dziarski Dziadek. Jak żyć długo, zdrowo i z sensem?

fot. Dziarski Dziadek92-letni Antoni Huczyński, czyli Dziarski Dziadek, to prawdziwy fenomen. Filmy, na których pokazywał swoje codzienne ćwiczenia i domową krioterapię w beczce z lodowatą wodą, obejrzały miliony Polaków. Dowiódł w nich, że nawet po dziewięćdziesiątce można być zdrowym, sprawnym i szczęśliwym.

więcej »

Książka: Elżbieta Dzikowska, Polska znana i mniej znana

fot. Elżbieta Dzikowska, Polska znana i mniej znanaGdzie Biecz, a gdzie Giecz? Co to takiego Futoma i z czego słynie? A w czym Sandomierz, Rzym przypomina? Albo gdzie starowierców szukać? Odpowiedzi
na te i inne tego typu pytania znajdziemy w tej książce.

więcej »

Książka: Andrzej Stasiuk, Wschód

fot. WschódNajnowsza książka Andrzeja Stasiuka to niezwykły zapis podróży na Wschód...

więcej »

Książka: Wisława Szymborska, Czarna piosenka

fot. Wisława Szymborska, Czarna piosenka„Czarna piosenka” to tomik, który miał być debiutem Wisławy Szymborskiej, ale nigdy nie został wydany. Prawdopodobnie wstrzymała go cenzura, bo w takim kształcie nie mógł się wówczas ukazać.

więcej »

Książka: Iza Klementowska, Samotność Portugalczyka

fot. Wydawnictwo CzarneKto rządził w domu António de Oliveiry Salazara, dlaczego João Soares został tylko w piżamie, co słychać wewnątrz fortu w Caxias, kogo Eryk zabiera ze sobą do Angoli, dlaczego Kinkas spędzał całe dnie na cmentarzu, a dom Rui przypominał pomnik?

więcej »

Książka: Aleksandra Szarłat, Celebryci z tamtych lat. Prywatne życie wielkich gwiazd PRL-u

fot. ZNAKSkandalami z ich udziałem żył cały kraj. Kreowali trendy, spełniali się artystycznie, zadzierali z władzą i cenzurą, czasem szokowali. To dzięki nim socjalistyczna Polska, szary kraj z betonu, nabierał czasem zupełnie niezwykłych barw.

więcej »

Książka: Przemysław Słowiński, Słynne agentki. Kobiety w służbie wywiadu i kontrwywiadu

fot. VideografBarwny korowód kobiet, które zasłynęły dzięki swojej działalności wywiadowczej. Są wśród nich agentki, które zajmowały się szpiegostwem z pobudek patriotycznych, jak Elżbieta Zawacka lub Noor Ynayat Khan, ale i takie, które stały się narzędziem uprawiających politykę mężczyzn.

więcej »

Książka: Barbara W. Tuchman, Sierpniowe salwy

fot. WABKiedy w 1910 roku zmarł król Wielkiej Brytanii Edward VII, za jego trumną ramię w ramię szli między innymi kajzer Wilhelm II, wielki książę Michał Romanow, francuski minister spraw zagranicznych Stéphen Pichon i arcyksiążę Franciszek Ferdynand. Jednakże już wtedy ich poczynania wprawiały w ruch żarna historii, które w ciągu najbliższych lat miały zetrzeć w proch tak wiele istnień.

więcej »

Książka: Książki na wakacje 2014 - kolejne propozycje

fot. collage Senior.plSezon wakacyjnych wyjazdów w pełni. Nie od dziś wiadomo, że niezawodnym towarzyszem każdej podróży jest dobra książka, która skutecznie umili nam godziny spędzone w drodze na wakacyjny wypoczynek, nad hotelowym basenem, na plaży i skróci w deszczowe dni. Oto kolejna porcja propozycji na lato 2014.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy Akademia Pełni Życia Uniwersytety Trzeciego Wieku EWST.pl Kobiety.net.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X