Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Recenzje

Książka: Droga bez powrotu - political fiction po polsku

Fot. Droga bez powrotu„Droga bez powrotu” zaczyna się tak: Smród kurzych gówien był tak intensywny, że czuć go było nawet w zamkniętym samochodzie. I to z odległości stu metrów.” Ale nie jest to powieść o ciężkiej doli hodowcy drobiu.

więcej »

Książka: Steven Cleaver, Ocalić miasto Erasmus

Steven Cleaver, Ocalić miasto Erasmus„Możesz przeprowadzić się na koniec świata, ale zabierzesz ze sobą tego kogoś, kim jesteś. Odległość nie rozwiązuje problemu”

więcej »

Książka: Karolina Prewęcka, Stanisława Celińska. Niejedno przeszłam

fot. Prószyński„…miłość ludzi jest mi potrzebna. Rekompensuje to, czego brakowało mi w dzieciństwie”.

więcej »

Książka: Świat w zupełnie starym stylu

fot. Wydawn. Literackie 2010„Uważałam…, że z jakiegoś, tylko sobie znanego powodu, Pan Bóg przeniósł mnie bezboleśnie przez wszystkie pola minowe”

więcej »

Książka: Utracony nadniemeński raj

Utracony nadniemeński rajHistoria jest jak zając przyczajony pod miedzą... Na spotkaniach autorskich czytelnicy często pytają pisarza skąd bierze pomysły na książkę. „Dom na Kresach” to opowieść zrodzona z przypadkowego spotkania Marsdena chłopca (późniejszego pisarza) i czterdzieści lat starszej od niego Zofii Ilińskiej. Poetki i właścicielki pensjonatu w Kornwalii.

więcej »

Książka: Katarzyna Kaczorowska, 80 milionów. Historia prawdziwa

Katarzyna Kaczorowska, 80 milionów. Historia prawdziwa„Buntuję się, więc jestem" Albert Camus. 80 milionów to opowieść o ustroju i czasach bardzo słusznie minionych. I o ludziach, którzy nie chcieli żyć na kolanach.

więcej »

Książka: Laura Jackson, Freddie Mercury. Biografia

Laura Jackson, Freddie Mercury. BiografiaLaura Jackson w swojej biograficznej książce „Freddie Mercury” niby nie podaje żadnych rewelacji, których nie znaliby fani zespołu Queen, ale przecież i tak trudno się od tej lektury oderwać.

więcej »

Książka: Ostatni dzień lipca - dobry kryminał z Powstaniem w tle

Ostatni dzień lipca - dobry kryminał z Powstaniem w tleKryminał, którego akcja rozgrywa się podczas powstania warszawskiego? Niemożliwe? A jednak. Taką właśnie książkę napisał Bartłomiej Rychter. Jego „Ostatni dzień lipca” to rzecz bardzo udana.

więcej »

Książka: Afganistan to nie jest kraj dla kobiet

Afganistan to nie jest kraj dla kobiet„Życie każdego Afgańczyka naznaczone jest śmiercią, utratą najbliższych i niewyobrażalnym bólem.” Poznajcie zielonooką i ciemnowłosą Mariam, urodzoną w Heracie, w 1959 roku jako nieślubne dziecko służącej Nany i jednego z najbogatszych ludzi w mieście Dżalila. Miał on trzy żony i dziewięcioro prawowitych dzieci w mieście, kochanka z dzieckiem mieszkały w nędznej chacie poza nim.

więcej »

Książka: Susanne Batzdorff, Ciocia Edyta. Żydowskie dziedzictwo katolickiej świętej

Susanne Batzdorff, Ciocia Edyta. Żydowskie dziedzictwo katolickiej świętej„Panie, nie zsyłaj na nas więcej niż możemy znieść" - tak modliła się prababka Edyty. „Tante Edyto, ledwie cię znaliśmy, kim naprawdę jesteś? Mieszanką teologii i fenomenologii? Żydowskich przodków i kapłańskich mentorów?" Na to pytanie próbuje odpowiedzieć siostrzenica Edyty Stein jednocześnie wspominając całą rodzinę i ich życie w przedwojennym Wrocławiu.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy Hospicja.pl EWST.pl Aktywni 50+ Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy