Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Życie Kultura Recenzje

Książka: Katarzyna Kaczorowska, 80 milionów. Historia prawdziwa

Katarzyna Kaczorowska, 80 milionów. Historia prawdziwa„Buntuję się, więc jestem" Albert Camus. 80 milionów to opowieść o ustroju i czasach bardzo słusznie minionych. I o ludziach, którzy nie chcieli żyć na kolanach.

więcej »

Książka: Laura Jackson, Freddie Mercury. Biografia

Laura Jackson, Freddie Mercury. BiografiaLaura Jackson w swojej biograficznej książce „Freddie Mercury” niby nie podaje żadnych rewelacji, których nie znaliby fani zespołu Queen, ale przecież i tak trudno się od tej lektury oderwać.

więcej »

Książka: Ostatni dzień lipca - dobry kryminał z Powstaniem w tle

Ostatni dzień lipca - dobry kryminał z Powstaniem w tleKryminał, którego akcja rozgrywa się podczas powstania warszawskiego? Niemożliwe? A jednak. Taką właśnie książkę napisał Bartłomiej Rychter. Jego „Ostatni dzień lipca” to rzecz bardzo udana.

więcej »

Książka: Afganistan to nie jest kraj dla kobiet

Afganistan to nie jest kraj dla kobiet„Życie każdego Afgańczyka naznaczone jest śmiercią, utratą najbliższych i niewyobrażalnym bólem.” Poznajcie zielonooką i ciemnowłosą Mariam, urodzoną w Heracie, w 1959 roku jako nieślubne dziecko służącej Nany i jednego z najbogatszych ludzi w mieście Dżalila. Miał on trzy żony i dziewięcioro prawowitych dzieci w mieście, kochanka z dzieckiem mieszkały w nędznej chacie poza nim.

więcej »

Książka: Susanne Batzdorff, Ciocia Edyta. Żydowskie dziedzictwo katolickiej świętej

Susanne Batzdorff, Ciocia Edyta. Żydowskie dziedzictwo katolickiej świętej„Panie, nie zsyłaj na nas więcej niż możemy znieść" - tak modliła się prababka Edyty. „Tante Edyto, ledwie cię znaliśmy, kim naprawdę jesteś? Mieszanką teologii i fenomenologii? Żydowskich przodków i kapłańskich mentorów?" Na to pytanie próbuje odpowiedzieć siostrzenica Edyty Stein jednocześnie wspominając całą rodzinę i ich życie w przedwojennym Wrocławiu.

więcej »

Książka: Terry Pratchett, Niuch

Terry Pratchett, NiuchW przyszłym roku będziemy świętować jubileusz 30-lecia jednego z najbardziej znanych i popularnych cyklów w literaturze fantastycznej. Mowa o „Świecie Dysku” autorstwa sir Terry’ego Pratchetta, który to cykl liczy już blisko 39 wybornych powieści. Nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazał się właśnie najnowszy tom tego cyklu, zatytułowany „Niuch”.

więcej »

Książka: Jerzy Pilch, Dziennik

Jerzy Pilch, DziennikNiedawno powstałe wydawnictwo Wielka Litera zaczęło od mocnego i celnego uderzenia. Nie, nie chodzi o książkę Janusza L. Wiśniewskiego, ale o „Dziennik" Jerzego Pilcha. Chciałoby się powiedzieć, że to lektura dla wszystkich, którzy w swym życiu kierują się zdrowym rozsądkiem. Ale ponieważ „zdrowy rozsądek" jest pojęciem względnym, powiemy inaczej - to lektura dla wszystkich, którzy nie wierzą w zamach smoleński. Czyli, mamy nadzieję, jednak dla większości.

więcej »

Książka: Stig Dagerman, Niemiecka jesień

Stig Dagerman, Niemiecka jesieńZbiór reportaży szwedzkiego pisarza Stiga Dagermana „Niemiecka jesień" w Szwecji ukazał się w 1947 r. W Polsce ta niewielka książka wyszła dopiero teraz, a i tak pewnie nie wszystkim to będzie w smak.

więcej »

Książka: "Kraina traw" i makabry

"Kraina traw" i makabryTo nie jest książka dla osób wrażliwych albowiem świat i ludzie w niej przedstawieni są okrutni, brudni i źli. Oraz nienormalni.

więcej »

Książka: "Zrób sobie raj" Czesi już go mają

"Zrób sobie raj" Czesi już go mająW Czechach najważniejsza jest pohoda. ... Pohoda to dobry nastrój, spokój, pogodne usposobienie, przytulność miejsca, bezkonfliktowe związki. Słowem nie robić ludziom i sobie przykrości. Pohoda lubi piwo.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy EWST.pl Hospicja.pl eGospodarka.pl Kosciol.pl Oferty pracy